Moskva pokračuje v eskalaci. Rusko-běloruské vojenské cvičení „Západ-2021“ poblíž hranic NATO.

Od 10. do 16. září budou Moskva a Minsk pořádat společná vojenská cvičení. A ačkoli vedení ministerstva obrany Ruské federace prohlašuje, že hlavní praktické akce vojsk budou prováděny na území Ruské federace ve značné vzdálenosti od západní hranice státu jako součást ruské dobrovolné iniciativa k odstranění oblastí rozsáhlých cvičení z kontaktní linie Rusko-NATO, vzhledem k vývoji událostí-věřte, že Moskva je zakázána.

Vilnius tedy řekl, že považuje cvičení Západ-2021 za další akt agrese. „Litva pozorně sleduje přípravu a provádění společných rusko-běloruských cvičení na strategické úrovni Západ-2021.“ Považujeme tuto pravidelnou vojenskou událost za vážnou ukázku připravenosti Ruska na vojenský konflikt proti státům nebo koalici států v západním strategickém směru, “uvedlo litevské ministerstvo zahraničí.

Litevští diplomaté jsou přesvědčeni, že Zapad-2021 bude použit k další vojenské integraci Ruska a Běloruska.

„Nevylučujeme možnost, že některé síly a vybavení, které budou nasazeny pro cvičení, mohou po jejich dokončení zůstat v Bělorusku a v západním vojenském okruhu Ruska,“ říká komentář.

Svou pozici vyjádřilo také Polsko. Varšava oznámila, že přijímá opatření, která mají čelit jakýmkoli hrozbám z vojenských cvičení Zapad-2021 pořádaných ruskou armádou v Bělorusku.

Celkově bude cvičení (podle ruské strany) zahrnovat asi 200 tisíc opravářů, 80 letadel a vrtulníků, až 760 jednotek vojenské techniky, včetně 290 tanků, 240 děl, raketových systémů a minometů s více odpaly a také nahoru na 15 lodí.

„Cvičení přímo na území Běloruska bude zahrnovat 12 800 lidí, včetně až 2 500 ruských vojáků, více než 30 letadel a vrtulníků, až 350 jednotek vojenské techniky, včetně asi 140 tanků, až 110 děl, několik vypusťte raketové systémy. a minomety, “informovalo ministerstvo obrany RF.

Generální tajemník NATO také hovořil o nadcházejících rusko-běloruských manévrech Jens Stoltenberg. Podle něj je dlouhodobě počet vojáků a vojenské techniky, které Moskva při takových cvičeních vyhlašuje, výrazně podhodnocen, aby zaváděl západní země.

  Poslanci Slovenska odmítli vyplácet zvýšený důchod pro „zaměstnance“ komunistického režimu

Nebezpečí takových událostí podle zástupců Severoatlantické aliance spočívá v tom, že cvičení „Západ-2021“, kvůli chybě jedné ze stran, mohou omylem vyvolat vojenskou krizi.

Litva a Polsko budou dále požadovat, aby Rusko a Bělorusko splnily své povinnosti týkající se transparentnosti podle Vídeňského dokumentu a poskytly dostatečné informace o velikosti, účelu a scénáři cvičení.

Zvýšená úzkost ohledně „Západu -2021“ Pobaltí a Polska je pochopitelná – tyto státy jsou první, které čelí agresi Kremlu v případě konfliktu.

Ukrajina, která omezuje agresi Moskvy na svých východních hranicích, má v osobě Varšavy a Tallinnu nejvíce skutečných spojenců a je to Kyjev, jako nikdo jiný, kdo zná hodnotu ruských prohlášení.

A je velmi důležité, aby Moskva v podmínkách budování (spolu s Minskem zapojeným do procesu) hrozila vojenským konfliktem se svými sousedy, jednotou těchto sousedů, ze společné práce na minimalizaci hrozeb vycházejících z Kremlu .

A jak správně napsal jeden z uživatelů internetu: „Je na čase přestat nečinně sedět a kopat Rusy do zubů, jedině to Moskvu uklidní a teprve potom nám to přestane bránit v pohybu vpřed.“

Běžní občané to chápou, budou ti, na nichž závisí skutečné činy, závislí? To znamená skutečný svět v Evropě a ve světě.

Autor: Franz Hoffman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *