Prezident trpí dehydratací, není ohrožen na životě, prolomil Hrad mlčení

idnes.cz

Prezident Miloš Zeman, který od úterý leží v pražské Ústřední vojenské nemocnici, nemá žádné onemocnění nebo jakékoliv jiné problémy, které by jej ohrožovaly na životě. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Premiér Andrej Babiš Zemana krátce navštívil.

„Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 14. září 2021 plánovaně nastoupil do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Lékaři provedli zevrubné zdravotní vyšetření prezidenta republiky: CT, sonografii a krevní odběry,“ uvedl Hrad na svém webu.

Podle něho vyšetření ukázalo, že prezident nemá žádné onemocnění nebo jakékoliv jiné problémy, které by ho ohrožovaly na životě.

„Prezident republiky podle zjištění lékařů trpí dehydratací a mírným vyčerpáním,“ dodává se ve zprávě. „Nadlimitní hodnoty nebyly zjištěny u cukrovky, přetrvává neuropatie dolních končetin, jak už je známo delší čas,“ je rovněž v textu.

Podle Ovčáčka nyní v nemocnici Zeman dokončí rekondiční pobyt, který zahrnuje infuze. V příštích dnech má zařízení opustit.

Veřejnost o situaci získala od politických představitelů první širší povědomí až tweetem premiéra Andreje Babiše, který Ovčáček na sociální síti následně sdílel. Jinak v ten den mluvčí věnoval ještě mimo jiné pozornost návštěvě papeže Františka na Slovensku a odkázal na pasáž z bible. Předseda vlády zároveň prezidenta v nemocnici krátce navštívil.

Naposledy měl prezident rekondiční pobyt ve vojenské nemocnici před dvěma roky. Před rokem tam podstoupil operaci zlomené ruky. Také se tam nechal letos očkovat proti covidu.

V příštím týdnu plánuje prezident normální pracovní program. Ve středu má přijmout ministryni financí Alenu Schillerovou, předsedu ODS Petra Fialu a šéfa SPD Tomia Okamuru. Ve čtvrtek ministra vnitra a šéfa ČSSD Jana Hamáčka.

Zdroj: https://www.idnes.cz/

  Okamura žádá Zemana o přímluvu za uznávání protilátek. Jednali i o šéfovi BIS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..