Prahu zvolili nejkrásnějším městem planety

novinky.cz

Karlův most, Staroměstský orloj, Letenské sady či nábřeží Vltavy. To jsou jen některá z míst, díky kterým byla Praha zvolena vůbec nejkrásnějším městem planety. V žebříčku magazínu Time Out předstihla Paříž, Řím, New York nebo Chicago. Hodnocení žebříčku se zakládá na anketě mezi 27 tisíci lidmi napříč planetou.

Time Out se samotných obyvatel ptal na kvality jejich domovských měst, přičemž na Praze vyzdvihlo 83 procent rezidentů právě její malebný vzhled tvořený historickými uličkami, v nichž se setkává gotika s renesancí, barokem i secesí.

„Ať už se touláte přes Karlův most nebo koukáte na Staroměstský orloj, den v Praze je vždy spojen s úchvatnou architekturou,“ píše Time Out.

„Nejsou to ale jen budovy, za úchvatnými výhledy zamiřte do Letenských sadů a za něčím poklidnějším na nábřeží Vltavy,“ vypichuje magazín další z pražských předností.

Druhé nejlepší město k odpočinku

Vedle toho, že se Praha stala nejkrásnějším a sedmým nejlepším městem v hlavní kategorii žebříčku, přiřkla si také druhé místo za relaxaci. Podle magazínu zkrátka k české metropoli patří koupit si kávu a jen si vychutnávat okolní atmosféru.

Druhým nejkrásnějším městem zvolil časopis Chicago. Zbytek žebříčku zatím není k dispozici, Time Out ho pravděpodobně zveřejní postupně.

Hlavní žebříček nejlepších měst vydal magazín 8. září. První příčku v něm obsadilo San Francisco, druhou Amsterdam a třetí Manchester. Praha získala zmíněné sedmé místo.

Zdroj: https://www.novinky.cz

  SPD trvá na nároku být ve vedení Sněmovny, chce jeden silný výbor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..