Zeman zůstává v nemocnici i po osmi dnech, protokolář přivezl koše květin

idnes.cz

Prezident Miloš Zeman je osmý den v Ústřední vojenské nemocnici a ani v úterý ji neopustí. Jeho rekondiční pobyt je tak dvakrát tak dlouhý oproti tomu předchozímu. Zemana v úterý opět navštívila manželka Ivana i kancléř Vratislav Mynář. Za prezidentem přijel i šéf protokolu prezidentské kanceláře Vladimír Kruliš, který přinesl dva objemné koše s květinami.

Podle neoficiálních informací iDNES.cz by prezident mohl opustit nemocnici ve středu, kdy ho čeká série setkání. „O termínu propuštění rozhoduje ošetřující lékař,“ sdělila na dotaz redakce mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Ve středu má Zeman naplánované schůzky s ministryní financí Alenou Schillerovou, šéfem ODS Petrem Fialou a předsedou SPD Tomiem Okamurou. Mluvčí ODS Václav Smolka v úterý potvrdil, že Fiala se schůzkou s prezidentem stále počítá.

Minulý týden ve čtvrtek Hrad v jediné oficiální informaci o Zemanově nejnovější hospitalizaci uvedl, že prezident podle zjištění lékařů trpí dehydratací a mírným vyčerpáním. U Zemanovy cukrovky nenašli „nadlimitní hodnoty“, neuropatie dolních končetin „přetrvává“.

„Nyní se dokončí rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, zahrnující infuze,“ uvádělo se rovněž ve zprávě. Od té doby uplynulo nicméně již pět dnů.

Předchozí rekondiční pobyt rovněž doprovázený infuzemi v roce 2019 trval čtyři dny.

Problémy s dehydratací má Zeman již od dob, kdy byl premiérem, tedy v letech 1998 až 2002. Tehdy i o několik let později mu operačně vyjímali ledvinové kameny. Příčinu Zemanových potíží lékaři viděli v tom, že pil málo nealkoholických tekutin a navíc nepravidelně.

Zdroj: https://www.idnes.cz

  Nárůst počtu nakažených byl nejnižší za pracovní den od poloviny prosince

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..