Bartoš: S muslimskou Evropou už problém mám. Názor mi změnilo Německo

blesk.cz

Lídr koalice Pirátů a hnutí STAN Ivan Bartoš v rozhovoru pro rádio Impuls řekl, že má problém s muslimskou Evropou. Názor mu prý změnila situace v Německu a Francii. Podle něj vznikají v těchto zemích no-go zóny a Evropa před nimi nesmí zavírat oči.

„S muslimskou Evropou dnes problém mám. Na Francii a Německu se ukázalo, že když je lidí mnoho, tak je problém pak zvládnout integraci. Vznikají no-go zóny. Nemůžeme před tím zavírat oči,“ řekl v rozhovoru Bartoš.

V roce 2009 přitom Bartoš mluvil o tom, že by neměl problém s muslimskou Evropou. „Přál bych si, aby byl svět skutečně bez hranic, podobně, jak snad ještě chvíli bude internet. Migrace je přirozená věc,“ psal na pirátské fórum.

„To byla doba, kdy nebyla problémem migrační vlna a kdy jsme neměli problematickou Francii a problematické Německo,“ říká nyní.

Babiš: Piráti nastěhují migranty

V roce 2015, kdy eskalovala migrační krize, vydali již navíc Piráti podle Bartoše komplexní návrh řešení. „To bylo od pomoci v zahraničí po přísné azylové řízení na úrovni celé Evropy,“ vysvětluje.

Do Pirátů se před volbami kvůli migraci pouští často premiér Andrej Babiš (ANO). „Piráti chtějí nejdřív mapovat byty, zdanit přebytečné metry a pak vám tam někoho nastěhovat. Nejlíp nějakého migranta,“ napsal například dříve na Twitteru. Piráti podali následně za výrok na premiéra žalobu, podle nich šíří lži.

Proti vstupu do EU

Na fóru také v roce 2009 Bartoš přiznal, že v referendu o vstupu České republiky do Evropské unie hlasoval proti. „Jsem proti schválení Lisabonské smlouvy,“ napsal Bartoš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..