V Liberci spadla kabina lanovky na Ještěd, zemřel strojvedoucí

V Liberci spadla dnes odpoledne kabina lanovky na Ještěd. V kabině, která jela dolů, byl v tu dobu jen strojvedoucí, který při jejím pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem, řekl ČTK mluvčí zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Zhruba 14 cestujících a strojvedoucího z druhé kabiny, která nespadla, záchranáři evakuovali. Zraněni nejsou, jsou v péči psychologů.

Podle informací policie byl pád lanovky nahlášen dnes kolem 13:30. První kabina spadla u prvního pilíře lanovky a je zcela zdemolovaná. Hasiči podle mluvčího Davida Kořínka evakuovali osádku druhé kabiny z výšky zhruba 15 metrů.

Na možnost pádu lanovky se složky integrovaného záchranného systému pravidelně připravují, cvičení se konají každoročně. Ve více než 80leté historii lanovky ale nebyl takový zásah nutný. Co se stalo, zatím není jasné, od pondělí měla být lanovka mimo provoz kvůli pravidelné revizi před zimní sezonou.

Kabinová lanovka na Ještěd je oblíbenou turistickou atrakcí. Je v majetku Českých drah. Loni vyvezla na vrchol 211.000 lidí. Před dvěma lety prošlo rekonstrukcí elektrické zařízení, oprava byla spojena s výměnou pohonu a zabezpečovacího zařízení. Loni byla lanovka kvůli koronavirovým opatřením více než 100 dnů mimo provoz, důvodem přerušení provozu byly i technické problémy. Kvůli technickým problémům stála lanovka i letos v září.
Autor: ČTK

  Prymula byl večer na zápase Slavie v Evropské lize. Odpoledne volal po lockdownu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..