Ústřední vojenská nemocnice zakázala návštěvy. Dotkne se to i Zemana

idnes.cz

Ústřední vojenská nemocnice od středy zpřísnila pravidla pro návštěvy pacientů. Do odvolání jsou zakázané návštěvy osob hospitalizovaných na akutních odděleních. Opatření se dotkne také návštěv prezidenta Miloše Zemana. Důvodem je podle nemocnice zhoršující se epidemická situace v republice související s výskytem covidu-19 a dalších respiračních onemocnění.

Zakázány jsou nyní návštěvy osob na akutních lůžkách ÚVN. Návštěva osob na těchto odděleních bude možná jen u pacientů v terminálním stadiu nevyléčitelné nemoci nebo u osob ve špatném psychickém stavu souvisejícím s hospitalizací. I v takových případech ale individuální návštěvu musí schválit lékař. Zároveň je povinné splnění hygienicko-epidemických opatření.

Nadále budou lidé moci navštívit své blízké, kteří pobývají v Domově Vlčí mák nebo jsou hospitalizovaní na Oddělení dlouhodobé péče a na Oddělení ošetřovatelské péče v ÚVN. Během maximálně 30minutové návštěvy bude muset mít příchozí po celou dobu návštěvy nasazený respirátor. Zároveň platí podmínka, že návštěva musí prokázat svou bezinfekčnost certifikátem k očkování, potvrzením o prodělání covidu-19 nebo platným testem na koronavirus s negativním výsledkem.

Už dříve v listopadu se návštěvám uzavřela všechna lůžková oddělení nemocnice Na Homolce a některá oddělení ve Fakultní nemocnice v Motole. Od konce října platí zákaz návštěv ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Ve Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) jsou nyní návštěvy zakázané na onkologické, neurologické, stomatologické a geriatrické klinice. Od pondělí 25. října platí ve VFN zákaz návštěv i na ORL, na III. interní klinice a na jednom lůžkovém oddělení urologické kliniky.

V úterý bylo podle dat na webu ministerstva zdravotnictví v českých nemocnicích 2058 lidí s potvrzenou nákazou novým typem koronaviru. V těžkém stavu bylo 288 pacientů. Počet hospitalizovaných je nejvyšší od 7. května. V mezitýdenním srovnání přibylo v nemocnicích 790 lidí s covidem, v těžkém stavu je o 110 pacientů více.

  Hraje Babiš podle pravidel? Jeho kniha přitáhla pozornost úřadu

Zdroj: https://www.idnes.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..