Maláčová oznámila odpočinek od politiky. Drtivě jsem prohrála, uznala

seznamzpravy.cz/

Ministryně práce a sociálních věcí v demisi Jana Maláčová v neděli oznámila, že si odpočine od politiky. Na sjezdu ČSSD podle jejích slov prohrála se svou vizí sociální demokracie. Odstup oznámila na svém Facebooku.

„Dneska vám píšu ve své pravidelné nedělní rubrice naposledy. V pátek jsem drtivě prohrála na sjezdu ČSSD se svou vizí takové sociální demokracie, která se bude soustředit na své kořeny a bude stranou hájící zájmy pracujících lidí. A proto si teď od politiky odpočinu,“ napsala v neděli na svém Facebooku.

Řadovou členkou sociální demokracie však zůstává i nadále. Oznámila také, že ministerstvo práce a sociálních věcí nejspíše svému nástupci předá příští týden v pátek.

„Posledních několik měsíců bylo fakt neuvěřitelně náročných,“ sdělila. Pochlubila se také se svým novým pianinem, na které teď, podle jejích slov, bude mít mnohem více času.

Kandidatura ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové do čela ČSSD nevyvolávala u některých dříve vysoce postavených sociálních demokratů nadšení.

„Pokud ČSSD převezme Jana Venezuela, tak to je pro ČSSD definitivní Konečná,“ napsal už dříve na Twitteru Jan Mládek, bývalý ministr průmyslu a obchodu za sociální demokracii ve vládě Bohuslava Sobotky.

Přezdívku „Venezuela“ si Maláčová od svých kritiků vysloužila za velmi štědrou sociální politiku, která je ale podle jejích odpůrců rozhazovačná. Maláčová zájem kandidovat do čela strany vyhlásila poté, co svou rezignaci z čela strany oznámil ministr vnitra Jan Hamáček.

Maláčová byla lídryní kandidátky sociální demokracie ve volbách v Praze a v kampani vystupovala společně s bývalým šéfem Zelených Matějem Stropnickým jako „hustá dvojka“. Ministryní byla od roku 2018.

Během své doby v úřadu například zavedla „eNeschopenky“, zvýšila minimální mzdy a představila několik změn v důchodovém systému. Plánované legislativní změny v roce 2020 ale výrazně ovlivnila krize covid-19, která oddálila přípravu některých projektů, zejména pak přípravu důchodové reformy.

  Koruna posílila k euru o 13 haléřů, naopak k dolaru 15 haléřů ztratila

Zdroj: https://www.idnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..