Rusko podle Kremlu nedodalo WHO informace potřebné ke schválení Sputniku V

Rusko dosud neposkytlo všechny informace potřebné ke schválení své hlavní vakcíny proti covidu-19 Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Novinářům to dnes řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Jako důvod uvedl rozdílné představy o tom, jaké informace měla Moskva pro schválení Sputniku V dodat.

„Skutečně je potřeba poskytnout některé informace pro certifikaci, které jsme zatím nedodali, protože jsme měli odlišnou představu o tom, jaké by ty informace měly být a jak by měly být prezentovány. Některé standardy máme odlišné,“ odvětil mluvčí Kremlu na dotaz, co způsobuje zpoždění ve schvalování ruské vakcíny WHO. „Postupně se přizpůsobujeme těmto požadavkům a doufáme v pozitivní výsledek této práce,“ dodal.

Moskva si loni pospíšila se schválením své vakcíny proti covidu-19 nazvané Sputnik V. Rusko ji na domácí úrovni registrovalo loni v srpnu, v říjnu požádalo o urychlenou registraci WHO. Tu zatím neobdrželo a čeká rovněž na schválení Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA). Agentura Reuters v říjnu napsala, že unijní regulátor stále neobdržel některá důležitá data.

Sputnik V nyní používá zejména Rusko a jeho aplikaci svým obyvatelům schválilo i přes 70 dalších zemí světa včetně člena EU Maďarska. Rusko schválilo pro domácí použití čtyři vakcíny domácí výroby a žádné další očkování proti covidu-19 není v zemi k dispozici. Někteří Rusové cestují za očkováním do zahraničí, podotkl Reuters.

Autor: ČTK
  Izrael začne očkovat třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 lidi nad 40 let

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..