Někdejší hejtman Hašek skonči na ministerstvu vnitra. Rozhodl se odejít na začátku prosince

irozhlas.cz

Někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) skončil ve funkci politického náměstka na ministerstvu vnitra. V pátek to uvedl Deník N. Hašek se stal náměstkem letos v dubnu, podle mluvčí ministerstva Hany Malé se rozhodl odejít na začátku prosince.

Hašek se podle Deníku N rozhodl skončit kvůli nástupu nového ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). „Bude nová vláda a já tam fakt nebyl jako trafikant,“ řekl Hašek Deníku N.

Dodal, že Rakušan bude ušetřen „jeho slovy vlídného popovídání se mnou“ a má volné místo pro politického náměstka. Podle Malé Hašek skončil ve funkci k 7. prosinci.

Bývalý hejtman už při svém nástupu řekl, že svoji misi chápe jako dočasnou a po jejím skončení se hodlá vrátit k advokacii, ve které působil i před nástupem do funkce. Letos v červnu Hašek složil advokátní zkoušky.

Hašek byl jihomoravským hejtmanem v letech 2008 až 2016, vedl také Asociaci krajů České republiky. Byl i poslancem, poradcem prezidenta Miloše Zemana, poradcem bývalých ministrů Jana Hamáčka (ČSSD) a Miroslava Tomana (ČSSD).

Během let v politice si vybudoval v sociální demokracii silnou pozici. Po volbách v roce 2013 jí ale otřásl takzvaný lánský puč, schůzka části vedení ČSSD s prezidentem Zemanem, po které se předsednictvo strany pokusilo odstavit předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku od vyjednávání o vládě.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz

  Fotili a natáčeli na Instagram Schillerové. Za rok jim stát zaplatil dva miliony

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..