Basketbalistky USK Praha postoupily přes Schio do Final Four Evropské ligy

sport.cz

Basketbalistky USK Praha porazily v rozhodujícím třetím čtvrtfinálovém utkání Evropské ligy doma italské Schio 90:77 a po třech letech se mohou těšit na Final Four. V semifinále čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové v dosud neurčeném dějišti v pátek 8. dubna Fenerbahce Istanbul. Druhou dvojici utvoří Šoproň s lepším ze sobotního souboje Salamanky s Gironou, za kterou hraje česká reprezentantka Julia Reisingerová.

Hráčky USK, které minulý týden doma zvítězily 72:70 a v úterý prohrály v Itálii 56:69, vedly v utkání i o 23 bodů. Nejlepší střelkyní vítězek byla María Condeová s 25 body, následovala s 19 body Alyssa Thomasová, která stejně jako v druhém utkání odehrála celých 40 minut. Double double zaznamenala díky 12 bodům a 11 doskokům další americká opora Pražanek Brionna Jonesová. České šampionky si spravily chuť po minulé sezoně, v které neprošly ani do čtvrtfinále.

USK se vydařil vstup do utkání. Condeová, Jonesová a Teja Oblaková zařídily rychlé vedení 6:0 a na snížení soupeře Pražanky rychle zareagovaly a v 5. minutě už šly do dvouciferného náskoku. V čase 8:24 si polepšila Thomasová už na 11 bodů a zajistila vedení 24:12. Schio i díky trojce Diamond DeShieldsové snížilo, ale první čtvrtinu zakončil USK s devítibodovým náskokem.

V druhé desetiminutovce začaly domácí hráčky brzy opět dominovat a ve 14. minutě Alena Hanušová zajistila vedení 35:21. Rozdíl nadále narůstal a Hanušová a poté i Thomasová jej navýšily dvakrát dokonce na 16 bodů. Domácí tým sice vlastními chybami nabídl soupeřkám korekci na 38:47, ale po oddechovém čase z poslední akce prvního poločasu zvýšila Jonesová na 49:38.

Druhou půli sice začala trojkou Kitija Laksaová, ale následovala šňůra USK 11:0 a vedení o 20 bodů. Dvěma trojkami se na trháku podílela Veronika Voráčková. O chvíli později si připsala další Condeová a byl z toho nejvyšší rozdíl ve skóre v utkání 23 bodů.

Seemanová je potřetí nejlepší českou plavkyní roku

Schio v úvodu čtvrté části vrátily do hry trojky Giorgie Sottanaové a Kim Mestdaghové během 18 sekund a tři minuty před koncem se na italský tým dostal po osmibodové šňůře na rozdíl osmi bodů. Když pak ale italský celek stáhl manko až na 75:82, odpověděla trojkou Voráčková a drama se už v závěru nekonalo.

USK Praha – Schio 90:77 (26:17, 49:38, 72:51)

Nejvíce bodů: Condeová 25, Thomasová 19, Voráčková 18 – Mestdaghová 26, DeShieldsová a Sottanaová po 14. Fauly: 17:18. Trestné hody: 15/12 – 14/12. Trojky: 8:12. Doskoky: 36:29. Konečný stav série: 2:1.