Hertha ukončila čekání na výhru, Darida s Kadeřábkem chyběli

Fotbalisté Herthy Berlín porazili v 27. kole německé ligy na svém stadionu 3:0 Hoffenheim a připsali si první letošní ligovou výhru. U vítězné premiéry po nástupu do funkce chyběl kvůli pozitivnímu testu na koronavirus nový kouč Herthy Felix Magath a ze stejného důvodu nehráli ani domácí záložník Vladimír Darida a na druhé straně obránce Pavel Kadeřábek. Vedoucí Bayern Mnichov i díky dvěma gólům Roberta Lewandowského porazil 4:0 Union Berlín.

Hertha nevyhrála devět utkání za sebou, a tak před týdnem angažovala osmašedesátiletého Magatha, jenž se do bundesligy vrátil po více než devíti letech. A nový impulz zafungoval, ačkoliv utkání od lavičky odřídil asistent Mark Fotheringham.

Jeho svěřenci se proti šestému týmu tabulky prosadili třikrát po standardních situacích, postupně uplatnili důraz před bránou Stark, Belfodil a Tousart. Hertha se výhrou posunula na 16. místo.

Stejně bodů mají další dva týmy, čtrnáctý Stuttgart totiž ve vzájemném duelu přestřílel 3:2 patnáctý Augsburg. Obrat dokonal v 85. minutě Tiago. Brankář Tomáš Koubek sledoval porážku svého týmu z lavičky.

Bayern nevyhrál předchozí dva ligové duely, utkání s Unionem ale rozhodl už v prvním poločase. Na trefy Comana a mladíčka Nianzoua, pro kterého to byla premiérová bundesligové branka, navázal 30. a 31. ligovým gólem v sezoně Lewandowski. Nejlepší střelec soutěže nejprve proměnil penaltu a krátce po pauze zužitkoval Musialův pas před prázdnou bránu.

Polský kanonýr dal více než 30 ligových gólů už v páté bundesligové sezoně, což se povedlo jen legendárnímu Gerdu Müllerovi. Obhájci titulu zvýšili náskok na druhý Dortmund na sedm bodů, Borussia ale má nedělní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

Kuriózní druhý poločas byl k vidění v souboji Mohuče s Bielefeldem. Mohuč poslal do vedení už v první minutě Burkardt, všechny tři další branky padly z pokutových kopů. Od 65. do 79. minuty se z penalty nezmýlili Niakhaté, Burkardt a Ingvartsen a poprvé v bundesligové historii proměnil jeden tým tři pokutové kopy díky třem různým exekutorům.

Na rakev s Maradonovými ostatky čekaly před palácem stovky lidí

Německá fotbalová liga – 27. kolo:

Fürth – Freiburg 0:0, Hertha Berlín – Hoffenheim 3:0 (39. Stark, 63. Belfodil, 74. Tousart), Mohuč – Bielefeld 4:0 (1. a 75. z pen. Burkardt, 65. Niakhaté z pen., 79. Ingvartsen z pen.), Stuttgart – Augsburg 3:2 (44. Anton, 79. Marmúš, 85. Tiago – 6. Hahn, 45.+1 Gregoritsch), Bayern Mnichov – Union Berlín 4:0 (45. z pen. a 47. Lewandowski, 16. Coman, 25. Nianzou).