27. ligové kolo: Sparty porazila Ostravu, Slovácko zdolalo Olomouc

Fotbalisté Sparty ve 27. kole první ligy zdolali Ostravu po obratu 2:1. Letenští z třetího místa neúplné tabulky ztrácejí čtyři body na vedoucí Plzeň a tři body na druhou Slavii, oba celky v neděli čeká vzájemný souboj. Slovácko zvítězilo nad Olomoucí 1:0 a upevnilo si čtvrtou příčku. České Budějovice remizovaly se Zlínem 2:2. Teplice překvapivě vyhrály v Liberci 1:0.

Baník na Letné vedl po gólu Jaroslava Svozila z osmé minuty, ale ještě v úvodním poločase otočili skóre Adam Hložek a Tomáš Wiesner. Pražané v nejvyšší soutěži vyhráli potřetí za sebou. Pátá Ostrava naopak protáhla sérii bez vítězství na čtyři kola. Sparťané nepodlehli Baníku v desátém ligovém zápase po sobě a doma Slezany od srpna 2014 porazili poosmé v řadě.

Utkání v Uherském Hradišti rozhodl v 65. minutě Marek Havlík. Slovácko bodovalo v šestém duelu za sebou a na Ostravu má šestibodový náskok. Olomouc prohrála po čtyřech kolech a je na sedmém místě. Sigma nedala Slovácku gól v pátém ligovém zápase v řadě.

České Budějovice poslal do vedení už v šesté minutě Ondřej Mihálik, Zlín odpověděl po vlastním gólu Ishakua Kondy. Těsně před pauzou byl vyloučen hostující Vachtang Čanturišvili. Po změně stran si dal vlastní branku také zlínský Martin Cedidla, ale jeho spoluhráč Jakub Janetzký i v oslabení vyrovnal. Dynamo poskočilo na osmou pozici, „Ševci“ zůstali jedenáctí.

Jediným střelcem v Liberci byl v 67. minutě teplický Václav Sejk. Hosté naplno bodovali po třech porážkách a v boji o záchranu se v neúplné tabulce posunuli na 12. místo. Slovan podruhé za sebou prohrál, v obou případech 0:1, a klesl na devátou příčku.

V neděli se před šlágrem Plzeň – Slavia ještě uskuteční zápasy Hradec Králové – Mladá Boleslav, Pardubice – Jablonec a Karviná – Bohemians Praha 1905.

Messi po odchodu z Barcelony podepsal dvouletou smlouvu v PSG

Statistika sobotních zápasů 27. ligového kola:

1. FC Slovácko – Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 65. Havlík. Rozhodčí: Petřík – Kříž, Matoušek – Černý (video). ŽK: Daníček, trenér Mucha (oba Slovácko). Diváci: 3649.

Slovan Liberec – FK Teplice 0:1 (0:0)

Branka: 67. Sejk. Rozhodčí: Proske – Kubr, Dresler – Štěrba (video). ŽK: Tiéhi – Mareček, Hyčka, Vondrášek, Sejk. Diváci: 1558.

Dynamo České Budějovice – Fastav Zlín 2:2 (1:1)

Branky: 6. Mihálik, 53. vlastní Cedidla – 30. vlastní Konda, 76. Janetzký. Rozhodčí: Křepský – Caletka, Líkař – Kocourek (video). ŽK: Brandner – Procházka, Reiter. ČK: 45. Čanturišvili (Zlín). Diváci: 1365.

Sparta Praha – Baník Ostrava 2:1 (2:1)

Branky: 16. Hložek, 41. Wiesner – 8. Svozil. Rozhodčí: T. Klíma – Nádvorník, Antoníček – Ondráš (video). ŽK: Hancko, Vitík – Ndefe, Kuzmanovič, Svozil, Kaloč. Diváci: 15.205.