TASS: Rusko dalo Googlu pokutu, neodstranil chybné informace o invazi

Rusko vyměřilo americké internetové společnosti Google pokutu čtyři miliony rublů (1,1 milionu Kč). Firma podle úřadů neodstranila ze svého kanálu YouTube chybné informace o zvláštní vojenské operaci, jak Moskva označuje invazi na Ukrajinu. Informovala o tom dnes agentura TASS.

Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor začátkem tohoto měsíce uvedl, že podniká kroky k potrestání Googlu za „šíření padělků“ na kanálu YouTube. Už dříve americkou společnost varoval, že dostane pokutu, pokud nařízení nedodrží.

Google začátkem března přestal prodávat on-line reklamu v Rusku. Rozhodnutí se týká jeho stejnojmenného vyhledávače, platformy YouTube i externích partnerů, kteří prostřednictvím Googlu publikují obsah. Firma také přestala ve své službě Google News (Zprávy Google) zobrazovat weby médií financovaných ruským státem. Platí to mimo jiné pro televizi RT, zpravodajský server Sputnik nebo pro tiskovou agenturu TASS. Roskomnadzor pak na konci března v zemi Google News zablokoval.

Moskva a Google jsou v dlouhodobém sporu. Ruské úřady americké firmě vyměřovaly pokuty za obsah považovaný v zemi za nelegální už předtím, než ruská armáda 24. února napadla sousední Ukrajinu s odůvodněním, že ji chce zbavit nebezpečných nacionalistů.

  Vstup Finska do NATO bude pro Rusko hrozba, uvedl Kreml

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..