Při závodech nákladních vozů zemřelo na Kladensku dítě

Při závodech nákladních vozů v terénu dnes v Černuci na Kladensku zemřelo dítě. Policie zjišťuje, jak byla trať v místní pískovně zabezpečena a veškeré další okolnosti tragédie, řekla ČTK její mluvčí Barbora Schneeweissová. Podle policejních informací z místa dítě vběhlo na trať, kde jej srazil vůz. Co tragédii předcházelo, bude jasné až po ukončení vyšetřování. Policisté budou vyslýchat svědky a prověřovat, zda trať byla vzhledem k typu akce dostatečně zajištěná a jakým způsobem byla vyčleněná místa pro diváky. Těch bylo na místě přibližně 600.

Záchranná služba na místo vyjížděla kolem 13:00. „Osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem. Lékař konstatoval smrt,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

Mistrovství ČR nákladních vozidel v extrémním terénu, tzv. Truck Trial, bylo v pískovně v Černuci plánované na dnešek a neděli. Ředitel závodů Bohumil Báša ČTK po neštěstí řekl, že pro dnešní den byly závody ukončeny. Později pořadatelé podle policie uvedli, že ani v neděli nebudou závody pokračovat. K okolnostem neštěstí se ředitel nevyjádřil.

Závody nákladních vozidel v extrémním terénu se v Černuci konají pravidelně už řadu let. Tamní pískovna je místem s velmi rozmanitými nerovnostmi, svahy a případnými bahnitými částmi. Soutěží se účastní speciálně upravené vozy, které projíždějí vyčleněný úsek, což musí stihnout v časovém limitu. Kromě orientace v terénu se musí řidiči vypořádat s různými stoupáními a klesáními, která jsou tak výrazná, že hrozí převrácení vozu. Pravidla závodu jsou dostupná na webu akce.

ČTK

  Začínají didaktické testy maturit. Více času pomůže psychicky, věří expert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..