Ukrajinský parlament schválil zákon, který zakazuje pouštět v médiích a na veřejnosti ruskou hudbu

Zákaz pouštění ruské hudby se vztahuje na ukrajinská média a veřejná místa. Rozhlasové a televizní stanice také musejí zvýšit podíl ukrajinské hudby ve vysílání ze 35 na 40 procent. Informovala o tom v neděli ruskojazyčná služba britské BBC.

Zákaz se týká veřejného přehrávání hudby umělců s ruským občanstvím, včetně videoklipů. V případě porušení zákazu hrozí médiím pokuta ve výši deseti procent jejich licenčního poplatku.

Omezení se nevztahuje na umělce, kteří odsoudili ruskou invazi na Ukrajinu. Seznam umělců, kterých se bude týkat tato výjimka, sestaví ukrajinská tajná služba SBU

V odůvodnění zákona se podle agentury DPA píše, že hudba „státu-agresora (Ruska) může mít vliv na separatistické nálady obyvatelstva“, může posilovat chuť přiklonit se k ruské identitě a jejím cílem je oslabovat ukrajinský stát.

Parlament také schválil návrh premiéra Denyse Šmyhala o ukončení dohody mezi ukrajinskou a ruskou vládou o vědecko-technické spolupráci a zakázal dovoz knih z Ruska a Běloruska, uvedla agentura Ukrinform.

Agentura DPA k tomu poznamenala, že už od roku 2016 knihy z Ruska podléhají na Ukrajině cenzuře.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/

  Ukrajina je o krok blíže EU a vítězství ve válce s Ruskem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..