Za druhé světové také lidé nehleděli na výplatu, vzkázal šéf ruským stávkujícím

Generální ředitel podniku na výrobu kompresorů v ruském Jekatěrinburgu napomenul stávkující pracovníky za nedostatečné nasazení v době ruské „speciální vojenské operace“ na Ukrajině. Někteří zaměstnanci podniku zahájili protest kvůli tomu, že firma jim už několikátý měsíc nebyla schopná vyplatit mzdu, napsal portál Meduza.

„Rád bych, aby se lidé nad sebou zamysleli. Nemusím se nikomu omlouvat, protože všichni musejí chápat situaci. Během Velké vlastenecké války se na výplatu nikdo neptal,“ vzkázal pracovníkům šéf podniku Děnis Tasakov. Přídomek „velká vlastenecká“ se v Rusku používá pro válku Sovětského svazu proti nacistickému Německu mezi lety 1941 a 1945.

„Není tajemstvím, v jaké situaci je nyní země – ve speciální vojenské operaci,“ dodal Tasakov. Spojení „speciální vojenská operace“ je oficiální ruské označení pro invazi, kterou Rusko na Ukrajině zahájilo koncem února. Výraz „válka“ v této souvislosti Moskva odmítá a jeho použití stíhá.

Podle generálního ředitele podnik nevyplatil mzdy za květen a částečně za duben. Příčinou je podle Tasakova skutečnost, že na mnohé společnosti, s nimiž firma spolupracuje, dopadly západní sankce uvalené na Rusko kvůli válce na Ukrajině. Jeden ze zaměstnanců ale lokálnímu zpravodajskému serveru řekl, že problém s vyplácením mezd je ve firmě už od letošního ledna.

„Už nemáme peníze ani na cestu do práce. Minulý týden nám vyplatili tisíc rublů (zhruba 430 korun), ale dluží nám už bezmála 100.000,“ citoval jednoho ze zaměstnanců jekatěrinburský server e1.ru.

ČTK

  Evropská komise schválila českou podporu výroby biometanu za 2,4 miliardy eur

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com