Střelba v nákupním centru v Kodani. Na místě je několik mrtvých

irozhlas.cz

Po střelbě v kodaňském nákupním centru Fields zůstalo v neděli na místě více mrtvých a také několik zraněných. Policie z činu podezřívá 22letého Dána, kterého krátce po činu zadržela. Šéf kodaňské policie Sören Thomassen na tiskové konferenci nevyloučil, že šlo o teroristický čin.

Přesný počet mrtvých ani zraněných policie neuvedla. Okolnosti činu dál vyšetřuje, zatím ale nemá informace o tom, že by se na střelbě podílel ještě někdo další.

„Zatím s jistotou nevíme, kolik je zraněných nebo mrtvých, ale je to velmi vážné,“ řekla starostka Kodaně Sophie Andersenová. Nákupní centrum Fields patří k největším ve Skandinávii, uvedla agentura AP.

Informaci o střelbě v nákupním středisku Fields ve čtvrti Amager, zhruba mezi centrem města a letištěm, policisté obdrželi kolem půl šesté večer. Na místo se vydalo velké množství těžce ozbrojených policistů. Před obchodním domem parkovalo několik hasičských vozů, nasazena byla i helikoptéra.

Hlavní kodaňská nemocnice Rigshospitalet přijala k ošetření „malou skupinu pacientů“, řekl její mluvčí agentuře Reuters. Povolala další personál, včetně chirurgů a sester, dodal.

Snímky z místa zachycují lidi, jak vybíhají z nákupního centra. Dánská televize TV2 zveřejnila fotografii muže na nosítkách. Svědci uvedli, že lidé plakali a schovávali se v okolních obchodech.

Laurits Hermansen dánské televizi DR řekl, že byl s rodinou v obchodě s oblečením v nákupním centru, když uslyšel „tři, čtyři rány.Opravdu hlasité rány. Znělo to, jako by se střílelo hned vedle obchodu.“

V nedaleké Royal Areně se měl dnes od osmi hodin večer konat koncert bývalého člena kapely One Direction Harryho Stylese.

Krátce po střelbě dánský královský palác oznámil, že byla zrušena recepce s korunním princem Frederikem spojená s cyklistickým závodem Tour de France, jehož první tři etapy se letos jely v Dánsku.

  Byl vyhlášen sběr podpisů pod petici „Humanitární koridory pro civilisty a raněné v Mariupolu“.

Rovněž jako terorismus vyšetřuje policie v norské metropoli Oslo čin, který se tam stal před týdnem u gay baru. Podezřelého ze střelby, který pravděpodobně jednal bez kompliců, policie zadržela nedaleko místa činu a obvinila ho z vraždy. Čin, při kterém zemřeli dva lidé a dalších dvacet bylo zraněno, policie vyšetřuje jako extrémní islamistický terorismus.

Zdroj: irozhlas.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com