„Odměna“ za syna, který padl na Ukrajině. Ruská TV odvysílala nevkusnou reportáž

Obyčejní Rusové je označují jako „peníze na rakev“. Kremelský propagandista Dmitrij Kiseljov ve svém nedělním pořadu ve státní televizi odvysílal reportáž o rodině, která si za odškodné za padlého syna koupila auto značky Lada.

Velitel tanku Alexej Malov zemřel, když se účastnil invaze na sousední Ukrajinu. Rusko mu za to udělilo Řád odvahy, pozůstalým pak poslalo částku, kterou oficiálně nazývá „jednorázový příspěvek pro rodinu zesnulého“. „Na památku svého syna si za něj koupili zbrusu nové auto. Otec říká, že Alexej snil právě o takovém – bílém. První jízda s Ladou směřuje na hřbitov,“ komentuje záběry reportér.

„Kdybyste věděl, že tam (na Ukrajinu) jdou, snažil byste se jim to rozmluvit?“ ptá se reportér rodičů mrtvého vojáka. „Možná bychom se o to pokusili, ale je nepravděpodobné, že bychom uspěli,“ odpovídá otec. „Máme takové syny, tak statečné… v tomhle případě by nás neposlechli,“ říká s pláčem matka.

„Můžeme žít v míru s Ukrajinou?“ následuje další otázka. „Myslím, že ano, jenom je potřeba zničit ty nacisty. Myslím, že ani oni (Ukrajinci) nechtějí válku,“ říká otec. Matka tvrdí, že ne, a poznamenává, že proti Rusku nebojují Ukrajinci, ale žoldáci. Reportáž, resp. její část koluje po sociálních sítích.

„Naší povinností je podpořit rodiny našich padlých a zraněných spolubojovníků, kteří bojovali za vlast, za náš lid, za lid Ruska,“ řekl k jednorázové částce Putin.

  Tchaj-wan zaregistroval blízko ostrova 59 čínských vojenských letounů

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com