V Bidenově domě ve státu Delaware byly nalezeny další utajované dokumenty

theverge.com

V domě amerického prezidenta Joea Bidena ve Wilmingtonu ve státu Delaware pracovníci ministerstva spravedlnosti našli v pátek šest dokumentů označených jako utajované, informoval Bidenův právník Bob Bauer. Pocházejí z doby, kdy Biden působil v Senátu, a z období, kdy byl americkým viceprezidentem. Prezident i viceprezident USA mají po odchodu z funkce povinnost odevzdat všechny citlivé materiály Národnímu archivu USA.

Bauer také řekl, že pracovníci ministerstva spravedlnosti si odnesli i některé poznámky, které si Biden ručně zapsal coby viceprezident. Během téměř třináctihodinové prohlídky nebyl Biden ani jeho manželka Jill doma. Prezidentský pár víkend tráví v přímořském letovisku Rehoboth Beach.

Teprve minulý víkend vyšlo najevo, že v domě Bidenových v Dalawaru se našlo pět stránek utajovaných dokumentů. Další materiály byly již v prosinci objeveny v Bidenově garáži a v listopadu v jeho bývalé kanceláři. Bílý dům to přiznal teprve poté, co o věci informovala média, připomíná agentura DPA. Předtím vždy tvrdil, že Bidenovi právníci dokumenty předali Národnímu archivu USA, který je uchovává.

Nálezem dokumentů se bude zabývat zvláštní vyšetřovatel Robert Hur, kterého nedávno jmenoval americký ministr spravedlnosti Merrick Garland. Agentura AP podotýká, že pro Bidena jde o velkou nepříjemnost a věc, která komplikuje resortu spravedlnosti vyšetřování případu, kdy si bývalý prezident Donald Trump po odchodu z úřadu ponechal utajované materiály a oficiální dokumenty.

ČTK

  Záporožská jaderná elektrárna byla opět bez proudu kvůli ostřelování ruskými vojsky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com