Hasiči zmenšili plochu zásahu v Českém Švýcarsku, masivní nasazení potrvá ještě několik dnů

Hasičům se v neděli podařilo zmenšit celkovou plochu zásahu v Českém Švýcarsku o zhruba pětinu na asi 2860 hektarů. Spálená plocha činí 1060 hektarů. Na tiskovém briefingu to řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasičům se díky velkému nasazení daří s plameny bojovat. Generální ředitel hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček řekl v České televizi, že o víkendu bojovalo s požárem v národním parku 780 hasičů. S masivním nasazením počítá i v příštích dnech.

„Předpokládám, že takové masivní nasazení hasičů bude nejméně do pátku příštího týdne,“ řekl Vlček.

Celkově je zásah podle mluvčí Götzové rozdělený do čtyř sektorů. Ohněm zasažená plocha činí asi 1060 hektarů, hasiči ale zasahují na mnohem větší ploše okolo požářiště. Jde o takzvanou vnější zónu požáru.

Vnější zóna je prostor vymezený pro vedení zásahu, je v něm nasazena technika a omezuje se zde volný pohyb osob a dopravních prostředků. Díky zmenšení plochy se mohli domů vrátit například obyvatelé Vysoké Lípy.

Při hašení v Českém Švýcarsku se v neděli zranilo šest hasičů, jeden z nich skončil se zraněním kolene v nemocnici. Celkem se zranilo už 47 hasičů. V sobotu se zranilo celkem osm z nich.

Nejvážněji zraněný byl letecky přepraven na traumacentrum ústecké nemocnice. Jeho stav nechtějí hasiči komentovat, stejně tak ponechali bez komentáře i příčinu zranění. Podle Götzové se hasič zranil při pádu stromu, záchranná služba uvedla, že spadl ze skály.

Zdroj: irozhlas.cz

  Českého lva za nejlepší film získal snímek Il Boemo, má šest ocenění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com