V Českém Švýcarsku zbývá dohasit 50 hektarů, drony našly ráno menší ohniska

novinky.cz

Hasiči zmenšili plochu požáru v Českém Švýcarsku na 50 hektarů, původně oheň zasáhl zhruba o 1000 hektarů větší oblast. Počet hasičů u požáru se snížil na 630. Drony s termokamerami dnes ráno objevily několik ohnisek v okolí Pravčické brány a Bouřňáku. Hasiči pracují na jejich uhašení. Ohniska jsou malá a dál se nešíří. Hasiči to dnes uvedli na twitteru. Požár lesního porostu vypukl před 19 dny.

„V akci je 630 hasičů s 250 kusy techniky. Budeme předávat další část území národnímu parku. A podle plánu budeme redukovat některé hasicí odřady z jiných krajů,“ doplnili hasiči. Jakou lokalitu dnes hasiči správě parku předají, rozhodne dopoledne velicí štáb. Mluvčí hasičů Martina Götzová uvedla, že dnes odjede domů zhruba 150 mužů z kraje Vysočiny, Jihočeského, Jihomoravského, Plzeňského a Karlovarského kraje.

Správa parku zatím převzala oblast nedaleko obce Janov, část území severozápadně od Vysoké Lípy a část plochy na východ od Pravčické brány. Správa musí zajistit dobrovolné hasiče, kteří budou na místa dohlížet kvůli hrozbě vzniku nových ohnisek. Potřebují nejméně 15 jednotek dobrovolných hasičů. Pokud bude pokračovat zásah hasičů v Českém Švýcarsku podle předpokladu, měli by hasiči předat správě parku poslední část požářiště do pátku.

Zdroj: ČTK

  Seznam Zprávy: Česká ambasáda v Moskvě už propustila většinu ruských zaměstnanců

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com