Fuksa získal jedenáctý titul mistra Evropy, suverénně ovládl 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa se stal v Mnichově mistrem Evropy na trati 500 metrů a získal jedenáctý kontinentální titul v kariéře. Neolympijskou disciplínu ovládl již poosmé a obhájil vítězství z loňského šampionátu v Poznani.

Devětadvacetiletý český reprezentant byl hlavním favoritem závodu. V polovině trati figuroval na druhém místě, ale na 400 metrech se posunul do čela a dojel si pro suverénní vítězství. I přes vypuštěný závěr porazil druhého Sergheie Tarnovschého z Moldavska o téměř sekundu. Třetí skončil Rumun Catalin Chirila.

Fuksa získal v Mnichově druhou medaili, v sobotu byl třetí na olympijské trati 1000 metrů.

Kajakářka Adéla Házová obsadila na kilometru sedmé místo. Deblkanoe Alžběta Veverková, Martina Malíková byla na dvoustovce devátá.