Ruská armáda před ukrajinským výročím pokračuje v ofenzivě na východě a jihu

Ruské jednotky před blížícím se výročím nezávislosti Ukrajiny pokračují v ofenzivě na východě a jihu této země, kterou napadly 24. února. Informoval o tom v pravidelném ranním přehledu situace na bojišti ukrajinský generální štáb. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj minulý týden prohlásil, že Moskva u příležitosti výročí ukrajinské nezávislosti, na něž připadá i půlrok od začátku ruské invaze, chystá něco „obzvlášť ošklivého“.

Podle hlášení ukrajinského generálního štábu se ruské jednotky nadále zaměřují na získání plné kontroly nad Luhanskou a Doněckou oblastí a na udržení částí Chersonské a Charkovské oblasti. Boje pokračují také v Záporožské a Mykolajivské oblasti.

Zvláštní pozornost ruská armáda věnuje městu Nikopol, který v neděli několikrát ostřelovala. Způsobila tak požár, v jehož důsledku se zastavily dodávky elektřiny pro asi 3000 lidí. Nikopol leží v blízkosti Ruskem okupované Záporožské jaderné elektrárny.

Ukrajinské jednotky podle Kyjeva nadále provádí úspěšné raketové a dělostřelecké útoky na pozice okupantů.

Prezident Zelenskyj v souvislosti s blíže neupřesněnou obavou týkající se vývoje při výroční ukrajinské nezávislosti hovořil s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a informoval i další lídry, včetně tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana či generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese.

ČTK

  Unijní ministři se shodli na sankcích vůči radikálním židovským osadníkům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com