V centru Prahy budou dnes lidé protestovat proti vládě

echo24.cz

Na pražském Václavském náměstí se dnes odpoledne uskuteční demonstrace proti vládě. Pořadatelé očekávají účast desítek tisíc lidí. Protest s názvem Česká republika na 1. místě je podle nich společnou akcí organizací, politických stran a občanů, kteří nesouhlasí se současnou politikou České republiky a chtějí změnu politického kurzu.

Pořadatelé demonstrace chtějí odchod současné vlády, zmírnění dopadů energetické krize a nápravu škod. Požadují osvobodit tuzemský průmysl od závislosti na zahraničních společnostech, dále vojenskou neutralitu a zajištění přímých smluv s dodavateli plynu za nízké ceny, především s Ruskem. Česká republika podle nich potřebuje změnit systém rozdělování a plateb za elektřinu tak, aby neplatila prostředníkům na burze. Uvedli to pořadatelé ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Na dnešní akci by měl vystoupit bývalý prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek nebo energetický expert Vladimír Štěpán. Vystoupit mají podle webu akce také poslanec SPD Jiří Kobza, předsedkyně hnutí Trikolora Zuzana Majerová nebo kandidát komunistů na prezidenta Josef Skála.

Policie v souvislosti s demonstrací chystá standardní bezpečnostní opatření, řekl ČTK mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Na protest, stejně jako na další akce, které se dnes uskuteční, budou dohlížet stovky policistů. Kromě demonstrace se dnes v Praze koná například také desátý ročník Prague Harley Days, jehož součástí je i jízda stovek motocyklů přes centrum metropole.

ČTK

  V Pelhřimově zemřel nejstarší český knihkupec Jaromír Vytopil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com