Šíření covidu dál mírně zpomaluje, méně je i hospitalizovaných

spadia.cz

Tempo šíření nemoci covid-19 v Česku dál mírně zpomaluje. Testy v neděli prokázaly 278 nových případů nákazy koronavirem, o 74 méně než první říjnovou neděli. Ubylo i hospitalizovaných s prokázaným covidem – v nemocnicích leží 1414 pacientů, o 213 méně než před týdnem. Ve vážném stavu je 43 pacientů, před týdnem jich bylo 49. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Lidí s covidem-19 v nemocnicích bylo v neděli nejméně za poslední týden. Nejméně jich v neděli také zemřelo. O život přišli tři lidé proti 13 před týdnem. Od začátku epidemie v březnu 2020 ministerstvo v Česku eviduje 41.240 úmrtí s covidem-19. Případů nákazy je 4,1 milionu. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou infekci eviduje ministerstvo zdravotnictví 344.104.

Denní nárůsty počtu nakažených v mezitýdenním srovnání stoupaly v pracovních dnech od začátku září, výjimkami byly některé víkendové dny a sváteční 28. září. V prvním říjnovém týdnu poprvé od konce srpna denní počet nakažených v mezitýdenním srovnání klesl i v pracovních dnech, a to v úterý, čtvrtek a pátek, poté také v sobotu a v neděli.

Incidenční číslo, tedy počet nových případů nákazy za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel, se výrazně nezměnilo, k dnešku činí 168. Nejvyšší incidence zůstává v Královéhradeckém kraji s 201 případy, nejnižší v Karlovarském kraji se 112 případy na 100.000 obyvatel.

Antigenní nebo PCR test na koronavirus v neděli v Česku podstoupilo 1414 lidí, o týden dřív jich bylo 1749. Pozitivní je zhruba každý třetí test u člověka s příznaky. Proti nemoci covid-19 bylo v Česku plně očkováno 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo přes 4,3 milionu lidí a druhou 373 805 lidí.

Očkování je podle ministerstva zdravotnictví ochranou před těžkým průběhem a úmrtím na covid-19. Maximální počty nakažených očekávají odborníci na přelomu listopadu a prosince, do té doby doporučuje přeočkování hlavně starším či nemocným lidem.

  Proces k Čapímu hnízdu bude pokračovat výpověďmi dalších svědků

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com