Zelenskyj: V okolí dvou měst na Donbasu se vedou tvrdé boje

V okolí měst Soledar a Bachmut, která leží ve východoukrajinském Donbasu, se vedou velmi tvrdé boje. Ve svém pravidelném večerním hlášení to uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Bachmut je dalším cílem ruských ozbrojených sil při jejich pomalém postupu Doněckou oblastí od doby, co v červnu a červenci dobyly klíčová průmyslová města Lysyčansk a Severodoněck.

„Klíčovými ohnisky na Donbasu jsou Soledar a Bachmut,“ uvedl Zelenskyj ve svém videoposelství. „Odehrávají se tam velmi tvrdé boje,“ dodal podle agentury Reuters. Soledar leží severně od Bachmutu.

Zelenskyj v projevu také požádal Ukrajince, aby snížili spotřebu energií, a zabránili tak výpadkům. „Kvůli ruskému raketovému teroru v některých městech a regionech Ukrajiny musejí energetické společnosti omezit dodávky elektřiny, aby celý systém fungoval stabilně,“ uvedl.

Podle Zelenského lze výpadkům elektřiny předcházet,“pokud všichni na Ukrajině vědomě omezí spotřebu v době energetické špičky. „Pokud můžete, udělejte prosím více. Od 17:00 do 23:00 musíme snížit spotřebu elektřiny,“ vyzval Zelenskyj Ukrajince a zejména obyvatele metropole Kyjeva a přilehlých oblastí.

Zdroj: ČTK

  Manžel nové viceprezidentky USA bude bořit zaběhané stereotypy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com