Setkáním s občany na Litoměřicku Zeman ukončí návštěvu Ústeckého kraje

Prezident Miloš Zeman dnes pokračuje ve své dvoudenní návštěvě Ústeckého kraje, kam přijel se ženou Ivanou na pozvání hejtmana Jana Schillera (ANO). Dopoledne navštíví děčínskou společnost Chemotex, poté se přesune do Lukavce na Litoměřicku, která získala titul Vesnice roku Ústeckého kraje 2022. Po setkání s občany ukončí svou poslední návštěvu v regionech v roli hlavy státu v Třebívlicích na Litoměřicku tiskovou konferencí.

Cestou do Ústeckého kraje se Zeman loučí s regiony České republiky na postu prezidenta. V pondělí se sešel s krajskými zastupiteli v Ústí nad Labem a navštívil Děčín, kde se vedle vedení města potkal s obyvateli. Potvrdil, že po 32 letech se skončením mandátu ukončí politickou kariéru. Prezidentské volby se uskuteční v polovině ledna 2023.

Prezident se v Ústí nad Labem vyjádřil k rozsáhlému požáru v Českém Švýcarsku, za jehož rozšířením podle něj stojí mimo jiné bezzásahové zóny v národním parku, a uvedl, že v době energetické krize je třeba využívat místní zdroje, jako je hnědé uhlí. Opětovně podpořil splavnění Labe.

Návštěvu hlavy státu doprovází bezpečnostní opatření, v ulicích krajského města, kde Zeman s chotí nocovali, jsou desítky policistů. Na ty narazí také řidiči na Děčínsku a Litoměřicku.

ČTK

  Sněmovní zahraniční výbor označil současný ruský režim za teroristický

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com