Fialu čeká v Bruselu sociální summit o dopadech války na Ukrajině

novinky.cz

Český premiér Petr Fiala se dnes na úvod své třídenní cesty do Bruselu spolu s lídry institucí Evropské unie zúčastní trojstranného sociálnímu summitu. Spolu se šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou a předsedou Evropské rady Charlesem Michelem bude se zástupci zaměstnavatelů a odborů hovořit o sociálních a ekonomických dopadech války na Ukrajině a jejich možných řešeních.

Každoroční sociální summit slouží zemím evropského bloku jako fórum k dialogu o otázkách spojených se zaměstnaností, pracovními podmínkami či životní úrovní obyvatel unie. Zatímco loni bylo jeho tématem sociálně spravedlivé oživení po krizi způsobené covidovou pandemií, letos se jeho účastníci budou bavit zejména o dopadech ruské agrese a související energetické krize na životní podmínky v Evropě. Odpolední schůzka nebude mít žádné závazné závěry, unijní lídři shrnou její průběh na tiskové konferenci.

Ve čtvrtek a pátek se k Fialovi v bruselském sídle Evropské rady přidají i šéfové dalších 26 členských států na pravidelném summitu EU. I ten se bude věnovat především dopadům války a opatřením proti vysokým cenám energií.

ČTK

  Vláda schválila návrh Zemanovi jmenovat sedm nových soudců

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com