Ministru Balašovi (STAN) bude radit 16 poradců včetně Plagy a Gazdíka

Ministr školství Vladimír Balaš

Ministru školství Vladimíru Balašovi (za STAN) bude se vzdělávací politikou pomáhat 16 poradců. Jsou mezi nimi například bývalí ministři školství za STAN a za ANO Petr Gazdík a Robert Plaga, zakladatel společnosti Scio Ondřej Šteffl a předsedkyně České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV) Lenka Felcmanová. Na webu ministerstva to uvedla jeho mluvčí Aneta Lednová.

„Bez kvalitního týmu je velice složité uspět ve vedení jakékoliv instituce. Jsem proto rád, že se mi podařilo domluvit se s řadou kvalitních osobností napříč různými segmenty vzdělávání, kteří jsou ochotni spolupracovat na rozvoji českého školství,“ uvedl Balaš.

Budou mu radit někteří poradci, kteří byli také v týmu předchozího ministra Gazdíka. Patří k nim kromě Šteffla biochemik, ředitel Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR a emeritní prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka, matematik a ředitel gymnázia v Brně-Řečkovicích Peter Krupka, ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Radko Sáblík, bývalý radní Zlínského kraje pro školství a ředitel střední odborné školy Josef Slovák a vysokoškolská pedagožka Jana Straková.

Nově v poradním orgánu zasednou první ředitel Cermatu Martin Chvál, šéfredaktor České školy a odborník na rozvoj digitálních kompetencí Janek Wagner nebo kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest. Novými členy budou také vedoucí Centra pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) Arnošt Veselý, ředitel soukromé základní školy Duhovka Jindřich Kitzberger, ekonomka a bývalá zástupkyně Česka při Světové bance Jana Matesová, vysokoškolský pedagog a publicista Bohumil Kartous a předsedkyně ČOSIV Felcmanová.

Bývalý ministr školství Gazdík se poradcem svého nástupce stal od začátku října. Gazdík, který má podle mluvčí Lednové v poradním orgánu na starost především regionálního školství, odešel z funkce ministra kvůli kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem. Ten je jedním z obviněných v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku. Na spolupráci se s Balašem domluvil i bývalý ministr školství za ANO Plaga, který je nyní předsedou rady Národního akreditačního úřadu.

  Hrad žádá ČT o omluvu za „nenávistný“ komentář jejího novináře

Balašův předchůdce Gazdík měl ve svém týmu deset poradců. Plagovi radili tři lidé. Plagovi poradci byli tehdejší prorektorka Univerzity Karlovy a současná náměstkyně ministra školství Radka Wildová, radní pro školství, mládež a sport z kraje Vysočina Jana Fialová a prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza.

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com