Jurečka po dnešní schůzce s prezidentem trvá na jmenování Hladíka ministrem

zpravy.news

Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka i po dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem trvá na jmenování Petra Hladíka (KDU-ČSL) ministrem životního prostředí. Jurečka dnes při návštěvě Teplic ČTK řekl, že Zeman se chce s Hladíkem, který se dnešní schůzky nezúčastnil, ještě sejít.

Bývalý náměstek brněnské primátorky se měl stát ministrem hned po odchodu Anny Hubáčkové z čela úřadu, jmenování však zkomplikovala kauza týkající se například privatizace domů a přidělování městských bytů v Brně. Policie Hladíka z ničeho neobvinila. Do vyjasnění situace řídí úřad od začátku listopadu Jurečka. Už v pondělí vicepremiér řekl, že příští týden požádá premiéra Petra Fialu (ODS), aby hlavě státu předložil oficiální návrh na jmenování Hladíka ministrem životního prostředí.

„Dohodli jsme se, že v příštích dnech nebo možná blízkých týdnech pan prezident poté, co obdrží oficiální žádost pana premiéra, přijme Petra Hladíka, jak to realizoval i s ostatními členy vlády, které ve svém mandátu jmenoval,“ uvedl Jurečka. Zeman chce s Hladíkem diskutovat například o evropské zelené politice. Prezident dohodu zvanou Green Deal opakovaně kritizuje.

Po schůzce by prezident mohl Hladíka jmenovat, míní Jurečka. Rozhodnutí KDU-ČSL o Hladíkově nominaci by se podle Jurečky nemělo změnit ani po čtvrtečním jednání celostátního výboru strany.

S prezidentem se ve čtvrtek večer sejde na pravidelné schůzce i Fiala. Jurečka míní, že se zřejmě dotknou i tématu jmenování Hladíka do ministerské funkce.

Místopředseda lidovců a bývalý náměstek brněnské primátorky Hladík se stal kandidátem KDU-ČSL na ministra životního prostředí po oznámené rezignaci Hubáčkové ze zdravotních důvodů. V říjnu policie zasahovala i v jeho kanceláři, a to kvůli kauze přidělování městských bytů. Hladík několikrát zopakoval, že s policisty spolupracoval a není z ničeho obviněn.

Podle Jurečky měl Hladík několik týdnů na objasnění. Závažné skutečnosti, které by vedly k jeho obvinění, se podle šéfa lidovců neobjevily. Tento týden zopakoval, že podání vysvětlení či součinnost s policií není důvod k odchodu z politického života.

  PŘEHLEDNĚ: Zpřísní se pravidla pro veřejné akce, restaurace i novoroční oslavy

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com