Musk chce odstoupit z pozice šéfa Twitteru, jakmile za sebe najde náhradu

Majitel a šéf americké internetové společnosti Twitter Elon Musk uvedl, že odstoupí z pozice šéfa firmy, jakmile za sebe najde náhradu. Uživatelé twitteru se v pondělí vyslovili pro Muskův odchod z čela podniku. Musk, který anketu inicioval, slíbil, že se jejímu výsledku podřídí.

„Odstoupím z funkce výkonného ředitele, jakmile najdu někoho natolik pošetilého, aby se této práce ujal! Poté budu řídit pouze týmy softwaru a serverů,“ napsal Musk na twitteru.

Server CNBC s odvoláním na zdroje obeznámené se situací v úterý uvedl, že Musk aktivně hledá nového šéfa Twitteru, který by ho v čele firmy nahradil. Již dříve uvedl, že jeho působení v čele Twitteru bude pouze dočasné. V neděli nicméně Musk na svém twitterovém účtu napsal, že žádný nástupce zatím neexistuje.

Musk, jenž je rovněž šéfem automobilky Tesla, v říjnu koupil Twitter za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč). Twitter po převzetí prochází výraznými změnami. Musk mimo jiné propustil zhruba polovinu zaměstnanců a začal obnovovat některé zrušené účty.

ČTK

  Cena benzinu dál stoupá na nová maxima, nafta zdražila o víc než korunu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com