Letadlo se 72 lidmi na palubě havarovalo v Nepálu, nejméně 67 obětí

Dnešní havárie letadla nepálské společnosti Yeti Airlines se 72 lidmi na palubě má nejméně 67 obětí, Informovala o tom s odvoláním na policii agentura AFP. Mluvčí letecké společnosti v aktualizovaném prohlášení oznámil, že na palubě cestovalo 15 cizinců: pět Indů, čtyři Rusové, dva Jihokorejci a po jednom člověku z Irska, Austrálie, Francie a Argentiny.

Nepálský premiér Pušpa Kamál Dahal svolal mimořádné zasedání vlády. Na záchranných pracích se podílí na 300 policistů a také příslušníci armády, řekl agentuře DPA mluvčí policie. Na záběrech z místa neštěstí jsou vidět plameny stoupající z trosek. Nepálská televize ukázala také záběry davů lidí, kteří se v blízkosti havárie shromáždili.

List The Kathmandu Post napsal, že letadlo havarovalo mezi mezinárodním letištěm v Pokhaře a starým letištěm v tomto městě. Jedno z videí zveřejněných na twitteru naznačuje, že se tak stalo při přistávacím manévru. Pokhara je vyhledávanou turistickou destinací a nachází se asi 200 kilometrů severozápadně od Káthmándú.

Dvoumotorové letadlo ATR 72 bylo podle webové stránky FlightRadar24 staré 15 let. Mezi 72 lidmi na palubě byly čtyři členové posádky a dva kojenci, uvedl mluvčí letecké společnosti. Zhusta používaný stroj vyrábí společný podnik Airbusu a italské společnosti Leonardo. Aerolinky Yeti mají podle svého webu ve flotile šest takových strojů.

V Nepálu se nachází osm ze 14 světových osmitisícovek včetně nejvyšší hory světa Mount Everest. V zemi s velmi hornatým terénem a rychlými změnami počasí jsou letecké havárie relativně časté. Řada letišť leží v místech, kam se lze jen obtížně dostat jiným dopravním prostředkem.

Dnešní havárie je nejsmrtelnější od března 2018, kdy se při přistání v Káthmándú zřítilo turbovrtulové letadlo Dash 8 společnosti US-Bangla, které letělo z Dháky. Podle služby Aviation Safety Network tehdy zahynulo 51 ze 71 lidí na palubě.

  Ruská Baltská flotila začala cvičit v Kaliningradské oblasti

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com