Svaz průmyslu si přeje, aby Pavel podporoval sociální smír a export

Pro podnikatele je důležité, aby zvolený prezident Petr Pavel podporoval sociální smír, rovné podnikatelské prostředí a export. V reakci na výsledek prezidentských voleb to uvedl předseda Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Věří, že Pavel bude podporovat ekonomickou diplomacii a bude brát podnikatele na zahraniční cesty. Pavlovi ke zvolení gratuloval i guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl.

„Věříme, že prezident Petr Pavel bude ctít demokratické hodnoty a Ústavu a svým vystupováním podporovat image ČR jako moderní, otevřené a spolehlivé země nejen na poli byznysu. Pro podnikatele je důležité, aby prezident podporoval sociální smír v zemi, rovné a předvídatelné podnikatelské prostředí, podnikatele a export,“ uvedl Hanák v prohlášení zaslaném ČTK.

Svaz podle Hanáka očekává, že bude nový prezident svými oficiálními zahraničními návštěvami pomáhat v otevírání nových trhů pro české firmy. „Ekonomickou diplomacii si pan prezident vytyčil jako jednu ze svých priorit již před volbami, a proto věříme, že bude podnikatele na své zahraniční cesty brát a za Svaz jsme připraveni na jejich organizaci spolupracovat,“ uvedl Hanák.

Svaz také věří, že bude prezident zodpovědně přistupovat ke klíčovým ekonomickým pravomocem, jako je jmenování nových členů bankovní rady ČNB. Za Pavlova funkčního období nicméně končí mandát pouze jednomu ze sedmi členů bankovní rady. Pokud by byl zvolen podruhé, mohl by naopak jmenovat radu celou.

Guvernér ČNB Michl dnes Pavlovi ke zvolení blahopřál. „Gratuluji za celou ČNB Petru Pavlovi ke zvolení prezidentem České republiky. Přeji mu hodně úspěchů v práci ve prospěch občanů,“ napsal na twitteru.

ČTK

  Česko už přijalo euro. Firmy ho k placení používají stále častěji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..