Pastrňák dvakrát skóroval po Krejčího oslavě, v sezoně dal už 41 gólů

Útočník David Pastrňák zařídil dvěma góly vítězství hokejistů Bostonu nad Ottawou 3:1. V této sezoně NHL dal už 41 branek a ztrácí jednu trefu na nejlepšího střelce soutěže Connora McDavida z Edmontonu.

U první Pastrňákovy branky si připsal asistenci David Krejčí, kterého Boston během slavnostního ceremoniálu před dnešním utkáním ocenil za 1000 zápasů v NHL. Šestatřicetiletý centr dosáhl této hranice před měsícem. Vedle řady gratulací, které přijal po boku manželky a dětí, obdržel i stříbrnou hokejku jako tradiční trofej za tisícovku utkání, kterou zvládl jako třináctý český hokejista v historii zámořské soutěže.

Slavnostní náladu přetavili Bruins v další povedený zápas a čtvrtou výhrou za sebou potvrdili pozici suverénně nejlepšího týmu NHL. Na gól Jakea DeBruska ještě hosté v závěru první třetiny odpověděli, ale zbytek zápasu patřil Pastrňákovi. V 38. minutě po asistencích Krejčího a Charlieho McAvoye český kanonýr 40. gólem v sezoně vyrovnal svou střeleckou bilanci z minulého ročníku. Více branek nasázel jen v sezoně 2019/20, kdy jich dal 48.

Alespoň 40 gólů ve dvou sezonách po sobě dal jako pátý hráč Bostonu v historii a první od Cama Neelyho, kterému se to povedlo v letech 1990 a 1991, kdy nastřílel 55 respektive 51 branek.

Skóre zápasu Pastrňák uzavřel v 53. minutě, kdy ho parádní přihrávkou v kleče po pádu našel McAvoy na útočné modré čáře. Havířovský rodák po sólu bekhendovým blafákem poslal puk mezi betony gólmana Kevina Mandoleseho, který chytal teprve druhý zápas v NHL.

NHL:

Boston – Ottawa 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 38. a 53. Pastrňák (na první Krejčí), 16. DeBrusk – 20. Giroux. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. McAvoy, 3. Ullmark (všichni Boston).

Sparta porazila Vítkovice, Třinec udolal Boleslav

Florida – Anaheim 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 – 1:0)

Branky: 23. E. Staal (Gudas), 38. M. Staal, 55. Lomberg, 62. Verhaeghe – 12. McTavish, 16. Vatrano, 53. Kulikov. Střely na branku: 54:23. Diváci: 16.525. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. E. Staal (oba Florida), 3. Kulikov (Anaheim.).