Krejčíková postoupila v Indian Wells do 3. kola, Linda Fruhvirtová neuspěla

Tenistka Barbora Krejčíková postoupila na prestižním turnaji v Indian Wells do třetího kola. V prvním duelu po zisku titulu v Dubaji porazila Ukrajinku Dajanu Jastremskou 6:1, 6:2. Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová naopak nadějně rozehraný zápas druhého kola proti jiné Ukrajince Anhelině Kalininové nedotáhla. Ve třetím setu nevyužila mečbol a prohrála 6:4, 4:6, 5:7.

Turnajová šestnáctka Krejčíková, která měla stejně jako všechny ostatní nasazené hráčky v úvodním kole volný los, měla zápas s Jastremskou od začátku jasně pod kontrolou. Soupeřka si za celou dobu udržela podání jen v úvodním gamu, ve druhém setu tak českou hráčku nezastavilo ani to, že i ona dvakrát o servis přišla. Po 70 minutách proměnila první mečbol.

Fruhvirtová v Kalifornii další třísetový duel nezvládla. V zápase ji brzdil obrovský počet dvojchyb, kterých nasbírala celkem 21. Ve třetím setu jí k vítězství nestačilo ani vedení 5:2. V osmé hře neproměnila při podání soupeřky mečbol a další game už vyhrát nedokázala. Sedmadvacáté nasazené Kalinové podlehla za dvě a tři čtvrtě hodiny.

Turnaj mužů a žen v Indian Wells

(tvrdý povrch, muži dotace 10,143.750 dolarů / ženy 8,8 milionu):

Muži:

Dvouhra – 2. kolo:

Ruud (3-Nor.) – Schwartzman (Arg.) 6:2, 6:3, Norrie (10-Brit.) – Wu Tung-Lin (Tchaj-wan) 6:2, 6:4, Ivaška (Běl.) – Van de Zandschulp (28-Niz.) 7:5, 3:2 skreč, Garín (Chile) – Nišioka (29-Jap.) 6:4, 6:0.

Ženy:

Krejčíková (16-ČR) – Jastremská (Ukr.) 6:1, 6:2, Kalininová (27-Ukr.) – L. Fruhvirtová (ČR) 4:6, 6:4, 7:5, Teichmannová (Švýc.) – Bencicová (9-Švýc.) 3:6, 6:3, 6:3, Ostapenková (24-Lot.) – Sasnovičová (Běl.) 7:5, 3:6, 6:2, Curenková (Ukr.) – Vekičová (29-Chorv.) 2:6, 6:2, 6:2.