Median: Sněmovní volby by vyhrála Spolu před ANO, možná by se vrátila ČSSD

Sněmovní volby by nyní vyhrála koalice Spolu, získala by 41,5 procenta hlasů. Druhé hnutí ANO by mělo 32 procent. Vyplývá to z volebního modelu agentury Median, jehož výsledky má ČTK k dispozici. Do Poslanecké sněmovny by se mohla vrátit Česká strana sociálně demokratická (ČSSD), která se stejně jako TOP 09 pohybuje kolem pětiprocentní hranice volitelnosti. Kdyby strany ve volbách kandidovaly samostatně, a ne v koalicích, vyhrálo by ANO před občanskými demokraty. Třetí by byli Piráti.

Do Sněmovny by se podle únorového průzkumu dostalo celkem sedm politických stran a hnutí. Nejvyšší voličské preference si drží hnutí ANO, kterou volí především důchodci a lidi ve věku nad 65 let. Následuje ODS, kterou by volilo 14,5 procenta převážně více vzdělaných lidí. Piráti mají aktuálně 11,5 procenta voličů, mezi nimiž je nejvíc mladých lidí. Čtvrté SPD, které si oproti poslednímu průzkumu pohoršilo o 2,5 procentního bodu, by získalo hlasy 9,5 procenta voličů, uvádí Median.

Voleb do Poslanecké sněmovny by se v únoru určitě zúčastnilo 64 procent respondentů. Dalších 15 procent by účast zvážilo. Volební účast v říjnových volbách roku 2021 byla 65,43 procenta.

ČTK

  Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovázely potyčky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com