Herec Bloom jednal se Zelenským o ukrajinských dětech zavlečených do Ruska

O ukrajinských dětech zavlečených do Ruska nebo obnově školní infrastruktury zasažené válkou jednal v neděli v Kyjevě s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským britský herec Orlando Bloom. Ve svém projevu o tom v noci na dnešek informoval Zelenskyj. Bloom je velvyslanec dobré vůle Dětského fondu OSN (UNICEF).

Bloom navštívil dětské centrum Spilno vybudované v metru, „kde mohou děti na několik hodin denně zakusit pocit normálnosti,“ napsal herec na instagramu a zveřejnil několik fotografií, jak si hraje s dětmi. Herec také popsal své setkání s Natalií a Jurijem, kteří si vzali domů ke svým pěti dětem ještě další čtyři, které kvůli válce vedené Ruskem přišly o rodiče.

Zelenskyj s Bloomem hovořili o obnově země i školní infrastruktury nebo nucených odjezdech ukrajinských dětí na území Ruska. Dohodli se na konkrétní spolupráci na budování protiatomových krytů pro děti a technické podpoře distanční výuky v regionech, kde kvůli akutnímu nebezpečí není možné chodit do školy fyzicky.

Blooma na jeho cestě provázel tým kolegů z fondu UNICEF. Zelenskyj je přijal v kanceláři, Bloom mu složil poklonu za to, jak drží zemi semknutou. Herec už Ukrajinu navštívil v roce 2016.

Ve středu se s Bloomem setkal český prezident Petr Pavel, jednali rovněž o Ukrajině a pomoci tamním dětem.

ČTK

  Úspěšná armádní ofenziva: Nigerijským úřadům se vzdalo 6000 radikálů ze skupiny Boko Haram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com