Češky porazily Finky 2:1 na mistrovství světa v ženském hokeji

České reprezentantky ve ženském hokeji porazily na mistrovství světa ve finském Espoo Finsko 2:1. Po prohře v roce 2021 0:1 a vítězství loni 2:1 v prodloužení dokázaly české hráčky opět překonat těžkého soupeře. Hrdinkou utkání se stala Tereza Mlýnková, která v druhé třetině nejprve vyrovnala a o 49 sekund později přihrála na gól Elišce Mrázové, která rozhodla o vítězství Češek.

Češky zahájily utkání aktivněji a měly převahu v úvodních minutách. Finky se postupně dostávaly do hry a ve 16. minutě se ujaly vedení po gólu Vainikkaové. V druhé třetině se české hráčky zlepšily, využily přesilovou hru a Mlýnková vyrovnala. O několik okamžiků později našla Mrázová mezeru v brance Finky a dala druhý gól. V závěru utkání se Finky snažily vyrovnat, ale česká brankářka Škodová si poradila se všemi střelami a udržela vedení až do konce.

Češky tak připsaly další důležité vítězství na mistrovství světa, které jim dodává sebevědomí pro další zápasy. Jejich dalším soupeřem bude Kanada.