Florida vykročila vítězně do druhého kola play off NHL

Hokejisté Floridy s Radko Gudasem v sestavě zvítězili v úvodním utkání druhého kola play off NHL na ledě Toronta 4:2. Panthers přišli ve druhé třetině o dvoubrankový náskok a nerozhodný stav 2:2 zlomil Carter Verhaeghe. Tři branky hostů připravil Matthew Tkachuk.

Florida si v úvodním kole vyšlápla na suveréna základní části a vyřadila Boston po obratu v sérii z 1:3. Herní pohodu si přenesla i do Toronta a nerozhodila ji ani ztráta dvougólového vedení, které zařídil Nick Cousins z dorážky a Sam Bennett ve 28. minutě tečí. Po jedenácti sekundách odpověděl Matthew Knies svým prvním gólem v NHL a na něj brzy navázal vyrovnávací trefou Michael Bunting.

V závěru druhé třetiny se ale prosadil ze sólového úniku Verhaeghe, který rozhodl i sedmý duel v Bostonu. Výhru zpečetil v 53. minutě obránce Brandon Montour střelou od modré čáry a připsal si už šestý gól v letošním play off.

2. kolo play off NHL:

Východní konference – 1. zápas:

Toronto – Florida 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky: 29. Knies, 35. Bunting – 10. Cousins, 28. Bennett, 38. Verhaeghe, 53. Montour. Střely na branku: 36:28. Diváci: 19.244. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. M. Tkachuk, 3. Bobrovskij (všichni Florida).

Západní konference – 1. zápas:

Dallas – Seattle 4:5 v prodl. (2:4, 0:0, 2:0 – 0:1)

Branky: 3., 13., 50. a 54. Pavelski – 12. Schwartz, 15. Schultz, 15. Bjorkstrand, 16. Eberle, 73. Gourde. Střely na branku: 35:44. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski (Dallas), 2. Gourde (Seattle), 3. Domi (Dallas).