Vaněček a Rittich vychytali v NHL vítězství

Vítek Vaněček zastavil v NHL na ledě Anaheimu 31 střel, dovedl hokejisty New Jersey k vítězství 6:2 a připsal si výhru v pátém startu za sebou. Winnipeg zdolal Pittsburgh 4:1 i díky 22 zákrokům Davida Ritticha. U jediné branky poražených asistoval Jan Rutta. Edmonton zvítězil na ledě San Jose vysoko 7:1. Dva góly Oilers dal Connor McDavid, který má v této sezoně na kontě 37 tref a odskočil v tabulce střelců druhému Davidu Pastrňákovi na rozdíl pěti branek.

Hlavními strůjci výhry New Jersey byli Jack Hughes a Jesper Bratt, kteří vstřelili shodně po dvou gólech. Devils vedli po úvodní třetině 3:0 a ve 32. minutě 4:0. Ve zbytku zápasu překonali Adam Henrique a Trevor Zegras Vaněčka střelami zblízka, kterými snížili na 1:4 a 2:5. Z vítězství se radoval i Ondřej Palát, který ale nebodoval ani ve čtvrtém utkání od návratu po zranění.

Rutta založil obranným zákrokem protiútok, ve kterém Kasperi Kapanen naservíroval puk před branku a Drew Connor zakončil akci nad Rittichovu vyrážečku. Pittsburgh tím odpověděl v 17. minutě na úvodní gól zápasu, který vstřelil Blake Wheeler. Winnipeg rozhodl v rozmezí 38. až 47. minuty, během kterých se prosadil dvakrát Mark Scheifele a jednou Nikolaj Ehlers.

Edmonton vedl ve 29. minutě 3:0 i díky dvěma gólům McDavida, který si v zápase připsal rovněž asistenci. Tři body nasbírali také Leon Draisaitl (1+2) a Ryan Nugent-Hopkins (1+2). Oilers zvýšili své vedení až na 7:0, San Jose vstřelilo čestný úspěch až v 56. minutě, v níž připravil Oskar Lindblom o čisté konto Jacka Campbella. Na straně poražených byl Tomáš Hertl jedním ze čtyř hráčů, který se ve statistice +/- nedostal do záporných hodnot.

NHL:

Pittsburgh – Winnipeg 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Ronaldo poprvé není v nominaci na cenu FIFA pro nejlepšího fotbalistu roku

Branky: 17. O’Connor (Rutta) – 38. a 47. Scheifele, 12. Wheeler, 39. Ehlers. Střely na branku: 23:40. David Rittich odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jednu branku z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta. Diváci: 18.268. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Wheeler, 3. Perfetti (všichni Winnipeg).

Anaheim – New Jersey 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)

Branky: 34. Henrique, 56. Zegras – 11. a 32. Bratt, 17. a 56. J. Hughes, 9. Hamilton, 43. J. Boqvist. Střely na branku: 33:39. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval dvě branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Diváci: 16.167. Hvězdy zápasu: 1. Bratt, 2. Severson, 3. Hamilton (všichni New Jersey).

San Jose – Edmonton 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Branky: 56. Lindblom – 11. a 29. McDavid, 19. Kostin, 34. Nugent-Hopkins, 38. Draisaitl, 53. Puljujärvi, 53. McLeod. Střely na branku: 26:41. Diváci: 15.887. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).

2. Winnipeg 43 28 1 14 145:113 57
3. Minnesota 41 23 4 14 132:117 50
4. St. Louis 43 21 3 19 137:155 45
5. Nashville 41 19 6 16 115:121 44
6. Colorado 40 20 3 17 118:118 43
7. Arizona 41 13 5 23 113:154 31
8. Chicago 40 11 4 25 89:146 26