Nezasahujte do záležitostí Slovenska, vzkázal Fico Pavlovi a Lipavskému

cas.sk

Šéf slovenské opoziční strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) a expremiér Robert Fico vzkázal českým politikům, aby nezasahovali do záležitostí Slovenska. Na Facebooku to napsal v reakci na vyjádření českého prezidenta Petra Pavla a ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kteří mluvili o tom, že je vývoj na Slovensku znepokojuje a je potřeba ho pozorně sledovat. Zemi čekají po pádu vlády v září předčasné volby. Podle předvolebních průzkumů má nyní největší šanci na vítězství právě Ficova strana.

„Nejdříve to byl prezident České republiky Petr Pavel, který vyjádřil znepokojení nad vývojem ve Slovenské republice. Ministr zahraničí České republiky Jan Lipavský z progresivní strany Piráti (kopie Progresivního Slovenska) prohlásil, že můj možný návrat do funkce premiéra Slovenské republiky je něco, co je nutné velmi pozorně sledovat,“ napsal Fico.

„Rád bych požádal všechny české politiky, aby se nenechali přemluvit k této špinavé práci a nezasahovali do záležitostí Slovenské republiky,“ doplnil Fico.

Lipavský o možném návratu Fica do křesla premiéra mluvil v nedělních Otázkách Václava Moravce. Zmínil přitom například Ficovy názory na dodávky vojenské techniky na Ukrajinu, které chce expremiér zastavit, nebo kritiku Evropské unie. „Přál bych si, aby to byla jen předvolební rétorika a od některých naprosto nehorázných výroků také (Fico) ustoupil,“ uvedl Lipavský.

Pavel své znepokojení z politické situace na Slovensku zmínil v únoru během debaty, kterou pořádalo zastoupení Evropské komise v Česku.

Na Slovensku nyní vládne úřednický kabinet, který jako premiér vede bývalý viceguvernér centrální banky Ľudovít Ódor. Předchozí vláda Eduarda Hegera de facto skončila už loni v prosinci, kdy jí sněmovna vyslovila nedůvěru. Následující měsíce fungovala jen z pověření prezidentky Zuzany Čaputové.

Zdroj: CT24

  V Izjumu se po odchodu ruských vojáků našlo pohřebiště s 440 těly

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com