Rusko je podezřelé, že se pokusilo otrávit dvě exulantky. Jedna pocítila příznaky v Praze

Německá policie vyšetřuje možnou otravu dvou ruských exulantek, které se koncem dubna zúčastnily konference Michaila Chodorkovského v Berlíně. Informovala o tom agentura Reuters.

Bližší podrobnosti policie s odkazem na probíhající vyšetřování neuvedla. O možné otravě informoval již předtím německý list Welt am Sonntag s odvoláním na ruskou mediální investigativní skupinu Agentstvo. Skupina Agentstvo tento týden napsala, že na jaře 2023 onemocněla šéfka Nadace Svobodné Rusko Natalia Arno, když byla v Praze, kde vedla jednání o situaci v Rusku. Některé části těla jí znecitlivěly a měla bolesti.

Arno přiletěla do Prahy z Berlína, kde se koncem dubna 2023 konalo setkání ruských opozičních aktivistů organizované Michailem Chodorkovským. Agentstvu se podařilo zjistit, že příznaky otravy měsíc před samotnou akcí pocítila ještě jedna novinářka, jejíž jméno nebylo zveřejněno.

Krátce před zhoršením zdravotního stavu Arno zjistila, že se někdo vloupal do jejího pražského hotelového pokoje. Dveře byly otevřené a v pokoji byla cítit „vůně levného parfému“. Následující den odjela do USA, jelikož má americké občanství a žije zde již několik let. Vyšetřování zahájila také FBI. Jeho výsledky rovněž nejsou známy.

Poté, co vyšel článek agentury, Natalia Arno uvedla několik podrobností o tom, co se stalo. „Existuje podezření, že jsem byla při své nedávné cestě do Evropy otrávena, možná nějakou nervově paralytickou látkou. Jedna (nebo dokonce více než jedna) západní zpravodajská služba to vyšetřuje. Stále mám příznaky neuropatie, ale celkově se cítím mnohem lépe,“ napsala na své stránce na facebooku s tím, že občané, kteří opustili Putinovo Rusko, „musí pochopit, že nepřítel má dlouhá chapadla“.

Zdroj: Forum24

  Putin v projevu ke Dni vítězství označil invazi na Ukrajinu za jediné správné rozhodnutí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com