Rusko pochovává zabité vojáky na Ukrajině, aby utajilo ztráty, tvrdí Kyjev

Rusko ve snaze utajit reálné ztráty na Ukrajině pochovává své zabité vojáky na okupovaných ukrajinských územích, uvedla náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová podle agentury Interfax-Ukrajina. Zatímco ukrajinská armáda přešla do protiofenzívy na jihu země a u Bachmutu na východě, na severovýchodě u Kupjanska musí odrážet sílící ruské útoky. Rusové podle ukrajinského velení denně přicházejí na bojišti o stovky vojáků.

„Nyní se všude na frontách vedou aktivní boje. Umírá velice mnoho nepřátel. Denně jsou jich stovky jak na východě, tak na jihu. Velení ruských okupačních vojsk se snaží skrýt reálné ztráty a pohřbívá padlé na dočasně okupovaných územích, aniž by mrtvé převáželo do Ruska,“ napsala Maljarová v telegramu.

U Melitopolu v okupované části Záporožské oblasti „na otevřeném prostranství skoro nepřetržitě spalují těla ruských vojáků, které okupanti přivážejí nákladními vozy“, tvrdí Maljarová. „Místní obyvatelé cítí už dlouho příznačný štiplavý kouř,“ dodala.

Ukrajinská představitelka také dodala, že do márnice Čaplynské okresní nemocnice v okupované části Chersonské oblasti svážejí Rusové své mrtvé z bojů v tomto regionu, které následně pohřbívají na dvou místech. Jeden z těchto polních hřbitovů má podle Maljarové již rozlohu až sto hektarů.To by představovalo skoro dvojnásobek rozlohy Olšanských hřbitovů, které jsou největším pohřebištěm v Česku.

Rusko od rozpoutání války proti Ukrajině, která se stala nejkrvavějším konfliktem v Evropě od druhé světové války, přišlo podle odhadů ukrajinského generálního štábu o 252.200 vojáků, z toho o 580 za uplynulých 24 hodin.

Britská stanice BBC na počátku srpna uvedla, že základě otevřených zdrojů zjistila jména celkem 29.217 ruských vojáků zabitých ve válce proti Ukrajině a pohřbených v Rusku, přičemž údaj nezahrnuje zabité proruské separatisty z východu Ukrajiny. „Skutečné ztráty budou určitě vyšší než číslo, které se nám podařilo zjistit,“ připustili autoři textu. BBC odhadla, že celkové nenávratné ztráty Ruska, zahrnující kromě zabitých i těžce raněné vojáky, mohou činit přinejmenším 162.000 lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com