Ukrajina kvůli korupci vymění šéfy všech oblastních odvodových středisek

seznamzpravy.cz

Na Ukrajině propustí šéfy všech oblastních odvodových center. Na svém zasedání o tom rozhodla ukrajinská bezpečnostní rada. Prezident Volodymyr Zelenskyj odsoudil úplatkářství a cynismus v době, kdy je Ukrajina ve válce. Uvedl, že proti činitelům odvodových center je vedeno dohromady 112 trestních řízení.

„Propustíme všechny oblastní vojenské komisaře. Tento systém musejí řídit lidé, kteří dobře vědí, co je to válka a proč je cynismus a úplatkářství v době války vlastizradou,“ citují Zelenského ukrajinská média.

Prezident také naznačil, že uvolněná úřednická místa by mohli zaujmout vojáci, kteří byli na frontě, „zachovali si hrdost a nejsou cyničtí“. Nové šéfy před jejich jmenováním podle něj prověří ukrajinská rozvědka SBU.

V poslední době se v ukrajinských médiích často objevovaly zprávy o zkorumpovaných armádních úřednících. Na začátku tohoto měsíce se objevily informace o činiteli kyjevské vojenské správy, který podle ukrajinských úřadů za úplatu pomáhal mužům v branném věku utíkat za hranice.

Média informovala také o několika případech, kdy si úředníci z odvodových středisek za dobu války přišli na podezřelé velké jmění.

Zdroj: CT24

  Bolsonaro může plánovat převrat, varují lídři. Bojí se druhého Kapitolu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com