Výbuchy od Dnipra po Lvov. Rusové útočí po celé Ukrajině řízenými střelami

Rusko v noci na dnešek podniklo další vzdušný útok na Ukrajinu za pomoci řízených střel, vypuštěných ze strategických bombardérů letících nad Kaspickým mořem.

Výbuchy jsou podle médií hlášeny z Dnipra na jihovýchodě země, ale i ze Lvova a okolí města Chmelnyckyj na západě Ukrajiny. Letecký poplach platí v celé zemi, uvedla agentura Unian s odvoláním na ukrajinské letectvo, pod které spadá i protivzdušná obrana.

„Neignorujte signály leteckého poplachu,“ uvedli vojáci a vyzvali veřejnost, aby se uchýlila do krytů, zatímco první střely přelétají hranice země. Později letectvo podle Unian upřesnilo, že na Ukrajinu letí dvě skupiny řízených střel, a připustilo, že předchozí zprávy o přeletu střel nad hranicemi způsobilo ruské imitování letu rychle letících cílů.

Střely během letu ustavičně měnily směr, a tak v ohrožení byla celá země. Výbuchy ve Lvovu potvrdil starosta Andrij Sadovyj, který vyzval spoluobčany, aby nepohrdali kryty a nestáli během náletu u oken. V Dnipru byl zasažen jeden podnik, podle předběžných údajů je jeden zraněný, napsal Unian s odvoláním na oblastní úřady. V Kyjevu byl mezitím letecký poplach odvolán, dodala agentura.

zdroj: echo24

  Hostující dělníci z války. Co je dražší – „krvavé peníze“, nebo pud sebezáchovy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com