Hesenský premiér požaduje zavedení kontrol na hranici s Polskem a Českem

Hesenský premiér Boris Rhein z konzervativní Křesťanskodemokratické unie (CDU) požaduje kvůli nelegální migraci znovuzavedení kontrol na hranici s Polskem a Českou republikou. Je také pro přísnější azylovou politiku v Německu, informuje web Tixio. Saský ministr vnitra Armin Schuster dnes oznámil, že policie od pondělí u hranic spolkové země posílí namátkové kontroly.

„Pokud někdo přichází ze země, ve které se azyl nepřiznává ani pěti procentům žadatelů, musí být automaticky poslán zpátky,“ řekl Rhein novinám z mediální skupiny Funke. „Potřebujeme v azylové politice změnu paradigmatu a konec otevřených hranic, aspoň na nějakou dobu,“ pokračoval.

„Je to o lidskosti a pořádku. Pomůžeme těm, kteří naši pomoc potřebují. Ale potřebujeme kontroly na hranicích,“ řekl Rhein. Dodal, že je naléhavě nutná „repatriační ofenziva“ a „více bezpečných zemí původu“.

Saský ministr Schuster se chce více zaměřit na aktivitu pašeráků lidí a nasadí kvůli tomu v hraničním regionu podél hranic s Polskem a Českem posílené hlídky. „Proti život ohrožujícímu jednání pašeráků musíme odpovídajícím způsobem zakročit,“ citoval jej server rozhlasové stanice MDR.

Premiér Hesenska není jediný, kdo v poslední době kvůli nelegální migraci volá po znovuzavedení kontrol na hranicích s Českem a Polskem. Na konci července s tímto požadavkem vystoupili ministři vnitra spolkových zemí Sasko a Braniborsko, které na rozdíl od Hesenska s Českem a Polskem sousedí.

Kontroly by podle ministrů vnitra Saska a Braniborska měly fungovat jako doplněk k již existujícím namátkovým kontrolám spolkové policie v hraničním pásmu. Obě spolkové země na jaře požadovaly dočasné obnovení stálých hraničních kontrol, což ale spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová odmítla.

ČTK

  Spolek: Tálibán unesl jednoho z tlumočníků spolupracujících s armádou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com