Hesenský premiér požaduje zavedení kontrol na hranici s Polskem a Českem

Hesenský premiér Boris Rhein z konzervativní Křesťanskodemokratické unie (CDU) požaduje kvůli nelegální migraci znovuzavedení kontrol na hranici s Polskem a Českou republikou. Je také pro přísnější azylovou politiku v Německu, informuje web Tixio. Saský ministr vnitra Armin Schuster dnes oznámil, že policie od pondělí u hranic spolkové země posílí namátkové kontroly.

„Pokud někdo přichází ze země, ve které se azyl nepřiznává ani pěti procentům žadatelů, musí být automaticky poslán zpátky,“ řekl Rhein novinám z mediální skupiny Funke. „Potřebujeme v azylové politice změnu paradigmatu a konec otevřených hranic, aspoň na nějakou dobu,“ pokračoval.

„Je to o lidskosti a pořádku. Pomůžeme těm, kteří naši pomoc potřebují. Ale potřebujeme kontroly na hranicích,“ řekl Rhein. Dodal, že je naléhavě nutná „repatriační ofenziva“ a „více bezpečných zemí původu“.

Saský ministr Schuster se chce více zaměřit na aktivitu pašeráků lidí a nasadí kvůli tomu v hraničním regionu podél hranic s Polskem a Českem posílené hlídky. „Proti život ohrožujícímu jednání pašeráků musíme odpovídajícím způsobem zakročit,“ citoval jej server rozhlasové stanice MDR.

Premiér Hesenska není jediný, kdo v poslední době kvůli nelegální migraci volá po znovuzavedení kontrol na hranicích s Českem a Polskem. Na konci července s tímto požadavkem vystoupili ministři vnitra spolkových zemí Sasko a Braniborsko, které na rozdíl od Hesenska s Českem a Polskem sousedí.

Kontroly by podle ministrů vnitra Saska a Braniborska měly fungovat jako doplněk k již existujícím namátkovým kontrolám spolkové policie v hraničním pásmu. Obě spolkové země na jaře požadovaly dočasné obnovení stálých hraničních kontrol, což ale spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová odmítla.

ČTK

  Plánují Rusové konflikt na Ukrajině? Připomíná to události před válkou v Gruzii, říká odborník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com