Při nehodě na D2 zemřeli dva lidé, osm dalších utrpělo zranění

Při nehodě na dálnici D2 u Hustopečí na Břeclavsku dnes odpoledne zemřeli dva lidé, dalších osm utrpělo zranění, řekl ČTK policejní mluvčí Bohumil Malášek. Za sjezdem na Hustopeče ve směru na Brno se před 17:00 srazila dvě osobní auta a dodávka. Nehoda se stala v místě prací na údržbě dálnice, oba mrtví jsou silničáři, kteří tam pracovali, uvedl Malášek. Dálnice D2 je ve směru na Brno uzavřená, pokračují záchranářské práce. Místo lze objet přes Hustopeče a Židlochovice, vzhledem k hustému provozu je třeba počítat se zdržením i na objízdné trase.

„Jeden člověk utrpěl při nehodě zranění neslučitelná se životem a zemřel ještě před naším příjezdem, druhého zraněného v bezvědomí se snažili záchranáři oživit, bohužel pokusy o oživení nebyly úspěšné. Osm středně a lehce zraněných pacientů jsme odvezli do brněnských nemocnic a Nemocnice Břeclav,“ řekl ČTK mluvčí záchranářů Lukáš Dvořáček.

Na místo vyjely dvě záchranářské posádky s lékařem, tři bez lékaře i velkokapacitní sanitka. O pomoc požádali záchranáři o kolegy z Vysočiny, kteří na místo poslali vrtulník, ten byl ale v průběhu záchranné akce odvolán.

Jako první byli na místě hasiči. „Dorazily tři jednotky z Hustopečí, Židlochovic a Břeclavi, na místě byla tři havarovaná vozidla. Hasiči začali poskytovat první pomoc do příjezdu záchranářů. Poté provedli protipožární opatření na havarovaných autech,“ doplnil mluvčí hasičů Filip Venclovský.

ČTK

  Maturanti dnes začínají psát testy státních maturit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com