Zelenskyj navštívil frontovou linii u Bachmutu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil frontovou linii u Bachmutu. Setkal se zde s vojáky, kteří provádějí útočné operace. Uvedla to dnes na svých stránkách Zelenského kancelář.

„V rámci své pracovní návštěvy Doněcké oblasti navštívil prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj bojové brigády provádějící ofenzivní operace v Bachmutském sektoru,“ uvedla kancelář.

Zelenskyj se u Bachmutu setkal také s velitelem pozemních vojsk ukrajinské armády, generálem Oleksandrem Syrským. S ním a dalšími veliteli zhodnotil „problematické otázky a potřeby jednotek“ na tomto frontovém úseku, zejména pak zajištění dělostřeleckých granátů, raket pro systémy protivzdušné obrany rozmístěné na frontě, evakuačních vozidel a vybavení pro elektronický boj. Složil také hold odvaze ukrajinských vojáků, z nichž některé vyznamenal.

Ve videoposelství z pondělního večera Zelenskyj uvedl, že navštívil vojáky v Doněcké a Záporožské oblasti a poblíž fronty strávil celý den. Cílem cesty byla podle jeho slov snaha udělat si přehled o stavu jednotek a situaci na frontě.

Ukrajinské síly zahájily před zhruba třemi měsíci protiofenzivu v Záporožské a Doněcké oblasti, jejíž primární cíl je překonat Rusy vybudovaná opevnění a následně se pokusit o přerušení ruského pozemního koridoru podél Azovského moře. Útočné akce vyvíjejí ukrajinští vojáci také u Bachmutu, který na jaře po krvavých bojích obsadily ruské invazní síly. Od května Ukrajinci osvobodili 47 čtverečních kilometrů v okolí tohoto města, uvedlo v pondělí ukrajinské ministerstvo obrany.

ČTK

  Některé země EU mají pochybnosti, zda Maďarsko patří do čela unie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com