Při požáru v nočním klubu ve Španělsku zemřelo nejméně 13 lidí

Při požáru v nočním klubu Teatre v Murcii na jihovýchodě Španělska zemřelo nejméně 13 lidí. Záchranáři stále pátrají po dalších obětech ve středisku Atalayas na okraji města, informuje agentura Reuters. Není jasné, co způsobilo oheň, který vypukl v ranních hodinách, kdy bylo v klubu ještě rušno. Podle místních médií se na místě konalo několik narozeninových oslav najednou. Česká diplomacie nemá informace o případných českých občanech na místě neštěstí.

První zprávy hovořily o šesti mrtvých a čtyřech zraněných. Čtyři lidé jsou v nemocnici, protože se nadýchali kouře. Na videu sdíleném na internetu je vidět, jak nad budovou šlehají plameny a z jejích velkých oken se valí hustý tmavý dým.

Na český zastupitelský úřad ve Španělsku se kvůli požáru dosud neobrátil žádný český občan, sdělila na dotaz ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová. „Ambasáda situaci sleduje,“ uvedla.

„Myslím, že jsme odešli třicet sekund až minutu předtím, než se spustil alarm, zhasla všechna světla a začal křik, že hoří,“ řekl Reuters jeden z přeživších.

Vzhledem k tomu, že se stále pohřešuje několik osob, úřady nevyloučily, že počet obětí může ještě vzrůst. Město v nedalekém sportovním paláci zřídilo centrum, kde se mimo jiné psychologové věnují hostům diskotéky a příbuzným obětí, kterých na místo neštěstí přispěchaly desítky.

„Je tu celá rodina, všichni jsme velmi nervózní,“ řekl reportérovi rozhlasové stanice Cadena Ser a dalším žurnalistům Jairo, který hledá dceru. „Chceme vědět, co se stalo, i když to bude ta nejhorší zpráva. Ale nikdo nám nic neříká,“ dodal. Muž novinářům přehrál na mobilním telefonu zvukovou zprávu, kterou dcera poslala své matce. „Mami, mám tě ráda, zemřeme,“ je na ní slyšet. O osudu osmadvacetileté dívky není nic bližšího známo.

  V Británii a Německu začínají na lidech testovat vakcíny proti koronaviru

„Jsme zdrceni,“ uvedl starosta Murcie José Ballesta ve španělské televizi 24h. V Murcii vyhlásil třídenní smutek a vlajky na radnicí byly spuštěny na půl žerdi.

Podle agentury DPA šlo o nejhorší požár diskotéky ve Španělsku za posledních téměř 35 let. V roce 1990 zahynulo při požáru tanečního baru Flying v Zaragoze 43 lidí. Hůře dopadla jen diskotéka Alcalá 20 v Madridu v roce 1983, kde několik dní před Štědrým dnem v plamenech přišlo o život 81 lidí.

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com